Siedem naturalnych sposobów na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna jest nie tylko problemem dzieci, ale także wielu dorosłych. Na szczęście istnieją naturalne sposoby poradzenia sobie z tą dolegliwością.

Fot. 123RF/Picsel

Zwykło się uważać, że z choroby lokomocyjnej po prostu wyrastamy. Niestety, nie jest to regułą - z tą przykrą dolegliwością zmaga się także wielu dorosłych. Jeśli należycie do tej grupy, z pewnością wypróbowaliście już wiele środków, mających skutecznie zaradzić mdłościom. Zdarza się, iż wiele leków wywołuje senność i otępienie, co również nie prowadzi do niczego dobrego. Warto jednak wiedzieć, iż klucz do uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji w czasie podróży autem może znajdować się w... waszej kuchni! Oto kilka starych sposobów, które pozwolą wam zapomnieć o chorobie lokomocyjnej, a przynajmniej znacząco złagodzić jej objawy.

1. Imbir

To absolutny numer jeden wśród naturalnych środków na chorobę lokomocyjną. Jak się okazuje, po ten naturalny sposób na mdłości już od setek lat sięgali chociażby żeglarze. Naukowcy podejrzewają, iż imbir wchłania kwasy w przewodzie pokarmowym, zwalczając w ten sposób nudności. Przed podróżą możecie zaopatrzyć się w kapsułki ze sproszkowanego korzenia lub zaparzyć sobie sporą ilość herbatki imbirowej. Może zdziałać cuda!

2. Oliwki

Po ten produkt warto sięgnąć natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby lokomocyjnej. Gdy pojawiają się nudności, nasz organizm zwiększa produkcję śliny, co może spowodować nasilenie nieprzyjemnych objawów. Proces ten możemy zatrzymać, jedząc oliwki.

3. Cytryna

Wybierając się w podróż, do bagażu podręcznego warto zapakować kilka plasterków cytryny, które pomogą zwalczyć nudności. Ten kwaśny owoc ma nie tylko orzeźwiający zapach i smak, ale również działa podobnie do oliwek. Aby pozbyć się nudności, należy przez kilka minut ssać plasterek cytryny.

Zobacz też: W jakich porach powinniśmy pić kawę?

4. Krakersy

Oto kolejny produkt, który zawsze warto mieć przy sobie w czasie podróży. Krakersy doskonale wchłaniają nadmiar płynów żołądkowych, dzięki czemu nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej powinny szybko ustąpić, a przynajmniej znacząco się zmniejszyć.

5. Korzeń lukrecji

Wiele osób omija lukrecję szerokim łukiem, jednak roślina ta może okazać się bardzo pomocna w przypadku leczenia choroby lokomocyjnej. Badania naukowe potwierdziły, iż ssanie tabletek z korzenia lukrecji, łagodzi mdłości oraz inne objawy związane z tą dolegliwością.

6. Olejki eteryczne

Badacze z amerykańskiej Centrali Kontroli i Prewencji Chorób stwierdzili, iż stymulowanie innych zmysłów może skutecznie zredukować, a nawet całkowicie zniwelować objawy choroby lokomocyjnej. Za najskuteczniejsze uznano olejki z mięty pieprzowej, lawendy oraz eukaliptusa.

7. Rumianek

Jeśli z jakichś względów nie chcecie pić w czasie podróży herbaty imbirowej, możecie zastąpić ją naparem z rumianku. Efekt będzie bardzo podobny - mdłości ustąpią, a wy szybciej się zrelaksujecie i nie będziecie stresować się jazdą.

Zobacz też: Jak jedzą polscy więźniowie?

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

15 min
0
Desery Kremowy sernik z wiśniami

Idealny, kremowy i delikatny sernik, jego słodkość przełamują wiśnie. Wspania...

Odsłon: 98

30 min
2
Ciasta Ciasteczka piknikowe

Na piknik nie musi być zaraz cała blacha ciasta. Mogą być takie ciasteczka....

Odsłon: 155

60 min
6

Polecane artykuły

Informacje Biały makijaż oczu z kolorową kreską krok po kroku

Pamiętam, jak pierwszy raz zdecydowałam się na eksperyment z białym makijażem oczu, dodając do niego kolorową kreskę - efekt był oszałamiający i od...

0
Informacje Koktajl z kiszonej kapusty na odchudzanie. Pije regularnie, będziesz mieć talię osy

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, najprostszym sposobem, aby ją osiągnąć, jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, deficyt kaloryczn...

1
Informacje Wiosenna dieta owsiankowa. Oczyszcza, wzmacnia i dodaje energii

Na czym polega dieta owsiankowa? Choć przyjmuje różne postacie, zawsze koncentruje się na jednym produkcie, czyli owsiance. Odkryj, dlaczego warto...

2
Informacje Karkówka rozpływa się w ustach. To dzięki marynacie ze składnikiem, który zwykle wylewasz

Majówka już za pasem, na pewno więc w wielu domach rozpoczął się sezon grillowy. Podczas rodzinnej posiadówki obok kiełbas, kaszanek, czy szaszłykó...

3