Do góry

Newsy

"BlogerChef" - konkurs, jakiego jeszcze nie było!

Już 1 listopada startuje zupełnie nowy konkurs dla blogerów kulinarnych. Na pasjonatów gotowania czekają interesujące zadania, testy wiedzy o kuchni i możliwość przeżycia jedynej w swoim rodzaju przygody. Nie zabraknie kulinarnych wyzwań i emocji związanych z gotowaniem pod czujnym okiem profesjonalistów. Przed Państwem "BlogerChef".

"BlogerChef" został podzielony na kilka etapów i potrwa aż osiem miesięcy. Pierwsze zadanie konkursowe zostanie ujawnione 1 listopada, kolejne cztery - każdego pierwszego dnia miesiąca. Przed nami pięć spotkań półfinałowych, podczas których wyłonieni zostaną uczestnicy wielkiego finału. "BlogerChefa" poznamy w czerwcu przyszłego roku.

"BlogerChef" w pigułce czyli, najważniejsze zasady konkursu

Konkurs adresowany jest do osób, które od co najmniej sześciu miesięcy prowadzą bloga o tematyce kulinarnej. Począwszy od listopada aż do marca każdego pierwszego dnia miesiąca prezentowany będzie konkursowy temat. Zadaniem uczestnika "BlogerChefa" będzie opracowanie dwóch autorskich przepisów - na przystawkę i danie główne lub danie główne i deser, nawiązujących do tematyki danego miesiąca.

Zgłoszenia (przepisy i fotografie gotowych potraw) będzie można przesyłać za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej na fanpage konkursu. Tam też będzie można znaleźć regulamin oraz najważniejsze informacje na temat kulinarnego wyzwania dla blogerów. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych jest również strona internetowa BlogerChef.

W trakcie każdego z pięciu półfinałów każdy z ośmiu blogerów będzie zarówno szefem, jak i kucharzem w drużynie dowodzonej przez innego uczestnika konkursu.Bloger szefem kuchni

Podczas półfinału oceniane będą zarówno indywidualne umiejętności kulinarne, jak i zdolność zarządzania zespołem pracującym pod presją czasu. Największy wpływ na ocenę końcową będzie miało jednak samo gotowanie i związane z nim kompetencje. Czemu ma zatem służyć wcielenie się w rolę szefa kuchni?

- Chcieliśmy zaproponować blogerom coś nowego. Dotychczas organizowane przedsięwzięcia koncentrowały się wokół gotowania i doskonalenia się w tej sztuce. W naszym konkursie blogerzy mogą pójść krok dalej i spróbować swoich sił również w roli zarządzającego zespołem szefa odpowiedzialnego za całość pracy w kuchni. Dla niektórych blogerów będzie to okazja do sprawdzenia się w zupełnie nowych dla siebie warunkach, dla innych - kolejna sposobność do gotowania w profesjonalnej kuchni i przekonania się o swoich umiejętnościach. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników będzie to przede wszystkim dobra zabawa i ciekawa przygoda - mówi Marek Bielski, koordynator programu "Doceń polskie", który jest współorganizatorem konkursu.

Mówiąc o "BlogerChefie" nie sposób pominąć profesjonalizmu, z jakim organizatorzy podchodzą do tego niecodziennego projektu. Zaproszenie do udziału w jury przyjęli doświadczeni i uznani szefowie kuchni zrzeszeni m.in. w Fundacji Klub Szefów Kuchni. Przewodniczącym składu sędziowskiego jest Mirek Drewniak. Dzięki partnerom i sponsorom konkursu, blogerzy będą pracować na sprzęcie, którego nie powstydziliby się specjaliści. - Od blogerów również oczekujemy profesjonalnego podejścia; liczymy na zaangażowanie i kreatywność. Konkurs trwa osiem miesięcy i składa się z kilku etapów wymagających posiadania różnych umiejętności i choćby z tego względu stanowi prawdziwe wyzwanie. Naprawdę warto wziąć w nim udział - jeśli nie dla własnej satysfakcji, to z uwagi na ciekawe nagrody - dodaje M. Bielski.

Na laureatów konkursu czekają m.in. nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Kenwood oraz Big Green Egg. Dodatkową gratką dla zwycięzców będzie album podsumowujący konkurs. Co dokładnie znajdzie się w publikacji? Tego organizatorzy póki co nie zdradzają. - O wszystkich przewidzianych atrakcjach nie będziemy od razu mówić, ale mogę zapewnić, że uczestnicy będą zadowoleni. Emocji z pewnością nie zabraknie - zapewnia Katarzyna Szatkowska, współorganizatorka konkursu, autorka bloga kulinarnego wkrainiesmaku.pl.

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń