Do góry

Newsy

Co jeść w pracy?

Jedna trzecia aktywnych zawodowo Polaków je w pracy posiłek. Joanna Koroniewska zapytała pracowników biura w Warszawie, co jedzą w czasie pracy. Od specjalistów dowiemy się też, co należy jeść na drugie śniadanie.

Joanna Koroniewska zapytała o to, co powinniśmy jeść w pracy.


Jeśli jemy coś w pracy, to najczęściej jest to drugie śniadanie. Aktorka Joanna Koroniewska zapytała pracowników jednego z warszawskich biurowców o ich drugie śniadania. Oto, co znalazła na ich biurkach:

- kanapkę z szynką, serem i warzywami, plus jabłko i sok jabłkowy; 
- kanapkę z ciemnego pieczywa z serem, szynką i ogórkiem plus sok jabłkowy;
- sałatkę owocową.

 

co jeść w pracy, kanapka, jabłko, sok

 

Dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie podkreśla, że rano trzeba zjeść śniadanie w domu. Po 3-4 godzinach jest już pora na drugie śniadanie w pracy. Później trzeba rozplanować sobie jeszcze 3 posiłki, aby w sumie, w ciągu całego dnia było ich 5. Dr Agnieszka Jarosz radzi, aby zawsze dodawać do nich warzywa lub owoce.

Uwaga! Jedzenie większych porcji, ale rzadziej, poskutkuje przybieraniem na wadze! Dlaczego tak się stanie? Jeśli nie zjemy na przykład śniadania rano, to nasz organizm zmagazynuje więcej z kolejnego posiłku. A to znaczy, że otrzymamy "w prezencie" po ominiętym posiłku dodatkowe kilogramy!

 

co jeść w pracy, Joanna Koroniewska

 

Aneta Łańcuchowska, dietetyk, na drugie śniadanie w pracy rekomenduje śliwki, które zawierają duże ilości witamin z grupy B. Dzięki nim łatwiej nam się skoncentrować na stawianych przed nami zadaniach. Warzywem idealnym do pracy okazuje się też papryka, nieocenione źródło witaminy C, oraz pomidor, zawierający sporo potasu. Ten pierwiastek wzmacnia serce. Na żołądek najlepiej zrobi nam jabłko, które reguluje pracę przewodu pokarmowego.

Kiedy pojawiają się u nas objawy przeziębienia i z trudem chodzimy do pracy, dobrym pomysłem będzie przekąska w postaci gruszki. Ten niepozorny owoc ułatwi nam zmaganie się z chorobą i obniży temperaturę.

 

Przepisy na pyszne kanapki. Kliknij!

Nie wiesz, jakie drugie śniadanie zrobić sobie do pracy albo dziecku do szkoły? Bardzo wygodnym i zdrowym posiłkiem jest oczywiście kanapka, pod warunkiem, że dobierzemy do niej odpowiednie dodatki. Zobacz nasze sprawdzone pomysły na kanapki!

 

 

W skrócie: Jak wygląda idealne drugie śniadanie w pracy? - Owoce, warzywa albo szklanka soku owocowego i kanapka z wędliną - podpowiada dietetyk.

 

 

TVN/x-news.pl


A co Wy jecie w pracy?


Anna Wiśniewska/Smaker.pl

 

Drugie śniadanie - pierwszorzędna sprawa

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

Sebastian-Stawiarz 03 grudnia 2018 ja jadam ostatnio pyszne obiady, bo zamawiam z firmy cateringowej Margaret

0 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

zby57 05 grudnia 2013 A co dietetyk zaleci pracownikom pracujących na budowach, gdzie obowiązuje jedna przerwa śniadaniowa?
Dlaczego nigdy nie mogę się dowiedzieć, co ci ludzie powinni jeść, żeby z sił nie opaść?

40 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń