Do góry

Newsy

Czy wiesz co symbolizują wielkanocne potrawy?

Od wieków w naszym kraju święta wielkanocne obchodzone są w sposób tradycyjny, a przepisy na potrawy, które znajdują się prawie na każdym stole, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Każda z tych potraw ma swoje symboliczne znaczenie, które warto poznać.

Fot. 123RF

Bez wątpienia każde dziecko najbardziej w tych świętach lubi śmigus dyngus i święcenie koszyczka. Ten pierwszy zwyczaj sięga swoimi korzeniami pogaństwa, ale święconka jest już silnie powiązana z religią chrześcijańską. Biorąc pod uwagę, że Wielkanoc jest według katolików najważniejszym świętem, zawartość koszyczka jest równie istotna. To co poświęcimy w sobotę, będziemy jedli na świątecznym śniadaniu w niedzielę. Ale czy wiecie co symbolizują potrawy, które w tym czasie spożywamy?

1. Chleb

Według nauki kościoła, pieczywo jest symbolem samego Jezusa Chrystusa, który zamienił go podczas ostatniej wieczerzy w swoje ciało. Dodatkowo, jest on także pokarmem dla duszy oraz podstawowym składnikiem diety prawie każdego człowieka. Jego spożywanie podczas świąt ma zapewnić nam pomyślność oraz dobrobyt. Oczywiście nie trzeba wkładać do koszyczka całego bochenka. Powinno się jednak oderwać część tego pieczywa, które będzie przez nas spożywane w kolejnych dniach.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń