Do góry

Newsy

Dlaczego zawsze jestem głodny?

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy krótko po posiłku ponownie zaczyna ci burczeć w brzuchu. Co jest przyczyną i jak można temu zapobiec?

Fot. 123RF/Picsel

Zdarzają ci się nagłe napady głodu? Mimo zjedzonego posiłku, szybko masz ochotę sięgnąć po kolejną przekąskę? Przylgnęła do ciebie etykietka osoby wiecznie głodnej, która może zjeść bardzo dużo? Nie obawiaj się, takie symptomy wcale nie muszą być oznaką choroby. Być może wystarczy zmienić kilka pozornie niewinnych nawyków. Oto kilka powodów, przez które nieustannie odczuwasz głód.


1. Zjadasz dużo wysoko przetworzonych produktów

Naukowcy są zgodni co do tego, że wysoko przetworzone jedzenie ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Im więcej procesów musiały przejść produkty zanim trafiły na nasz talerz, tym gorzej. Różnego rodzaju produkty podstawowe - takie jak np. warzywa, owoce lub jaja są zdecydowanie lepszym wyborem, gdyż nasz organizm łatwiej je trawi i szybciej przyswaja zawarte w nich składniki odżywcze. W przypadku wysoko przetworzonych produktów, nie jest to już takie proste. Chipsy, serki topione, smażone przekąski i im podobne, zawierają w sobie mnóstwo dodatków, kłopotliwych z punktu widzenia prawidłowego odżywania. Zawarte w nich cukry i tłuszcze sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych i przyśpieszają proces starzenia. Co więcej, tego typu produkty sprawiają, że po ich zjedzeniu bardzo szybko stajemy się głodni i mamy ochotę sięgnąć po kolejną przekąskę.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń