Forum

Babka piaskowa bezglutenowa

(2)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 417

Odpowiedz

MarleGluten

07 stycznia 2016

Cześć,

na początku muszę się pochwalić, że pomimo moich nikłych zdolności kulinarnych udało mi się w święta zrobić bezglutenową babkę wg. przepisu: https://smaker.pl/przepis-babka-piaskowa-bezglutenowa,53047,kibi87.html :)

Chciałam jednak zapytać innych - bardziej doświadczonych "bezglutenowców" czy robienie takiej babki piaskowej z gotowego i paczkowanego mixu czy zakup gotowej babki, takiej jak tutaj: http://www.balviten.com/produkt,62,537-babka_piaskowa_300g_produkt_bezglutenowy.html jest także bezpieczny dla osób na tej specyficznej diecie?

Szczerze powiem, że babka jest przepyszna jednak nie widzę siebie przygotowując ją zawsze od podstaw, żeby mieć coś słodkiego do kawy :)

monisiak81

Odp. Babka piaskowa bezglutenowa

20 stycznia 2016

Moim zdaniem robienie takiej babki z mixu (koniecznie bezglutenowego - jeśli babka ma być b/g) mija się z celem, bo tak czy siak musisz do tego mixu ubić jaja, itd.
Babka balvitenu, którą podałaś w drugim linku oczywiście jest bezpieczna i nadaje się dla bezglutenowców w 100% ale wiadomo, tak samo jak ciasta zwykłe paczkowane nie oddają - dobrego - smaku tak i ta paczkowana nie jest tak pyszna jak samemu upieczona, aczkolwiek jest smaczna.
Jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej (5) i (3) lata więc ciut się już orientuję, w razie potrzeby pisz.
pozdrawiam

Odpowiedz

Kucharzeonline

tydka

Przepisów: 0

Ocena: 0

GREGORHSPEED

Przepisów: 2295

Ocena: 50579

koar

Przepisów: 0

Ocena: 0

Karol-Gotuje

Przepisów: 17

Ocena: 117

Insignificant

Przepisów: 31

Ocena: 439

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń