Forum

czy smalec gęsi jes zdrowy?

(3)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 573

Odpowiedz

kaja25

06 kwietnia 2019

ponieważ ostatnio kupiłam tłuszcz gęsi do przetopienia zaczęłam szukać informacji na temat jego właściwości i zastosowania, i tu niespodzianka zupełnie skrajne informacje. Pani Ewa Wachowicz stosuje go często w swoich przepisach i zachwala jego walory,że ma wysoką temperaturę dymienia i wiele dobrych tłuszczy, a pani Iza Czajkowska - fizjolog żywienia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. ciekawa jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat.

drNowak

Odp. czy smalec gęsi jes zdrowy?

12 kwietnia 2019

Smalec w ogóle jest bardzo dobrym tłuszczem do smażenia, pieczenia (to jest opinia mojej koleżanki po technologii mięsa). Niestety wieprzowy jest kaloryczny, ale gęsi czy kaczy już nie. Na pewno jest zdrowszy od margaryny. A tylko na margarynie lub smalcu wyjdzie Ci dobry sos (na oliwie już nie). Ja od niedawna go używam (zainspirowała mnie Ewa Wachowicz). I uważam że jest super. Polecam:)

bozka44

Odp. czy smalec gęsi jes zdrowy?

01 maja 2019

Smalec gesi jest jednym z najzdrowszych tluszczow zarowno do smazenia, gotowania, jak i do kanapek, jednka do kanapek najlepsze bedzie maslo, do smazenia w nieco nizszej temperaturze - takze maslo (najlepiej klarowane), do duszenia takze. O margarynie nalezy w ogole zapomniec!! Oleje - tylko tloczone na zimno (najlepiej oliwa) - tylko do spozywania na zimno (salatki).
Do smazenia w wysokiej temp. mozna uzyc takze smalcu wieprzowego, do kanapek takze.

Ojej, troche sie zapultalam w tym tlumaczeniu, no ale ufam, ze bedzie to zrozumiale.

No i zapomnijcie o margarynie!!

Odpowiedz

Kucharzeonline

figlarka

Przepisów: 0

Ocena: 0

Obserwator

Przepisów: 883

Ocena: 16951

Smacznebodo..

Przepisów: 140

Ocena: 1848

pszczolek

Przepisów: 0

Ocena: 0

elmokrokody..

Przepisów: 0

Ocena: 0

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń