Forum

Czym zastąpić kostkę rosołową?

(8)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 616

Odpowiedz

ninaak

09 października 2017

Po latach używania tradycyjnej kostki rosołowej postanowiłam coś zmienić- po prostu przeraził mnie ich skład. Sama chemia, glutaminian, zagęstniki.. Czy znacie jakieś zamienniki w postaci sprawdzonych eko kostek, albo bulionów bez tych sztucznych dodatków? Zależy mi na tym, żeby było szybko, smacznie i zdrowo. Słyszałam o bulionach Krakusa, ludzie zachwalają ich skład, aromat i smak. Jakieś doświadczenia?

Bellapi

Odp. Czym zastąpić kostkę rosołową?

10 października 2017

Najlepsze buliony to takie które robimy sami.
Ja przygotowuję większą ilość dziele na mniejsze porcje i zamrażam.
Jak mam chęć to wyjmuję z zamrażarki, odgrzewam i gotowe.
Co do kostek to polecam bio w rossmannie przystępna cena i skład też ok.

pierozki2

Odp. Czym zastąpić kostkę rosołową?

13 października 2017

bulion zrobiony z ze czterech ćwiartek z kurczaka pół selera dwóch marchewek i dwóch pietruszek. To na początek potem trzy godziny gotowania.Wywar można zamrażać

sunka

Odp. Czym zastąpić kostkę rosołową?

17 października 2017

Swój pewnie, że najlepszy ale jak czasami mało czasu a zupę szybko trzeba zrobić to taki koncentrat bulionu w szklanej butelce, bez chemii jest dobrym rozwiązaniem. Nie raz na nim gotowałam zupy i wychodzą smaczne i pachnące.

FoodSafari

Odp. Czym zastąpić kostkę rosołową?

03 listopada 2017

Zamiast kostek rosołowych polecam sos, który zostaje po pieczeniu mięsa, wystarczy go przecedzić przez sito(jeśli z mięsem pieczone były warzywa korzeniowe warto je przetrzeć do sosu) i zamrozić w foremce do lodu. Takie kostki używamy zamiast sklepowych kostek rosołowych.

Jeśli chodzi o kostki warzywne, to włoszczyznę należy zetrzeć na drobnym oczku, udusić na oleju roślinnym. Doprawić mocno solą morską, by podczas mrożenia nie zamarzły na "kamień". Uduszone warzywa studzimy, przekładamy do plastikowego pojemnika i mrozimy. Używamy jako dodatek do zup i sosów.

Aszielik

Odp. Czym zastąpić kostkę rosołową?

10 listopada 2017

Najlepiej robić własne wywary warzywne. To jest najlepszy sposób na zastąpienie kostki rosołowej. W sklepach można znaleźć gotowe wywary ale trzeba patrzeć uważnie na ich skład.

Odpowiedz

Kucharzeonline

PAWELSU

Przepisów: 0

Ocena: 0

daros

Przepisów: 0

Ocena: 0

pablo113

Przepisów: 0

Ocena: 0

Korsin

Przepisów: 0

Ocena: 0

DariaNy

Przepisów: 0

Ocena: 0

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń