Forum

Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

(8)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 227

Odpowiedz

jagoda88

18 sierpnia 2017

Witam, mam pytanie odnośnie pory picia herbaty i jej rodzaju. Czy istnieją jakieś zalecenia/wskazania jaką herbatę pić do konkretnego posiłku (tak jak np. wino :) ) Czy którąś lepiej pić rano, a inną wieczorem przed spaniem? Czy nie ma to totalnie żadnego znaczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź

gumezon

Odp. Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

22 sierpnia 2017

Z tego co wiem to zieloną herbatę powinno pić się rano np. zamiast kawy do śniadania, bo zawiera duże ilości kofeiny (więcej niż ziarna kawy) oraz teiny, które mają właściwości pobudzające, dlatego nie nalezy jej pić przed snem. Dodatkowo pomaga w usuwaniu efektów picia alkoholu. Herbatę czerwoną można pić do tłustych posiłków, ponieważ wspomaga pracę wątroby

Kawa-kawa_pl

Odp. Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

05 września 2017

Zielona herbata wspomaga również prace jelit i podobnie jak zielona kawa- oczyszcza organizm. W kwestii godzin picia to zgadzam się że powinniśmy unikać jej tuż przed snem.

Sadowska80

Odp. Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

28 września 2017

Czarna kawa na przykład zawiera całkiem sporo kofeiny, dlatego jej picie na wieczór się nie zaleca. A co do zielonej - pomimo wszystko piję ją przed snem i mi z tym dobrze. Trudno powiedzieć jak działa na konkretny organizm. Pozdrawiam serdecznie :)

Hania84

Odp. Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

12 października 2017

Jeśli chodzi o zieloną herbatę to tutaj także wchodzi w grę długość parzenia. Jeśli będziesz ją parzyć ok. 3 minut to uzyskasz efekt pobudzający, jeśli dłużej to raczej wyciszający, uspokajający :) natomiast biała i czerwona zawierają dość dużo teiny (herbaciany odpowiednik kofeiny) dlatego lepiej pić je rano i w południe ;) Zioła np. rumianek, mlisa itd. wieczorem bo uspokajają :) a jeśli jesteś smakoszem herbat to wypróbuj te smakowe - one nie mają jakichś specjalnych zastosowań, ale potrafią być pyszne :) Aktualnie mamy sezon jesienny, więc jeśli lubisz imbir to mogę polecić Ci Orange & Ginger ostatnio moja ulubiona w te coraz chłodniejsze wieczory :)

MrTymon

Odp. Herbata - kiedy i jaką najlepiej pić

04 stycznia

Zielona jest bardzo zdrowa, ja np. piją ją praktycznie do wszystkich posiłków. Na niestrawność i mdłości dobrze działa rumianek.. Wieczorem zaś lubię sobie wypić jakąś fajną smakową, zima najlepiej jakąś o smaku grzańca. Zauważyłem właśnie, że ostatnio bardzo mało piję czarnej herbaty.

Odpowiedz

Kucharzeonline

karolicia

Przepisów: 0

Ocena: 0

ferdek

Przepisów: 0

Ocena: 0

kefas

Przepisów: 0

Ocena: 0

KulinarnaCh..

Przepisów: 248

Ocena: 1570

Basica

Przepisów: 0

Ocena: 0

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń