Forum

jajka

(9)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 47

Odpowiedz

paola1984

11 sierpnia 2011

Witajcie, kupiłam jajaka od znajomej w promocyjnej cenie. Okazało się, że jajka te są bardzo duże, mają po dwa żółtka, ale te żółtka są strasznie blade. Czy to niedobrze? Jajka pochodzą z fermy. Może nie powinnam ich więcej kupować? Pytam, bo moja babcia zawsze mówiła, że dobre jajko ma pomarańczowe żółtko.

Hanyska

Odp. jajka

11 sierpnia 2011

Jaki kolor ma żółtko zależy czym są karmione kury, jeśli to jest pszenica, ma mocny kolor (wg Ciebie pomarańczowy, inny pokarm jest bledsze.Dwa żółtka to chyba dobrze?

Kurka_domowa

Odp. jajka

11 sierpnia 2011

Ostatnio oglądałam program "Wiem co jem", odcinek był akurat o jajkach. Tam dowiedziałam się, że takie jajka z podwójnymi żółtkami pochodzą od kur, które są w wieku w jakim w naturze nie byłyby w stanie jeszcze jajek znosić. "Poganiają" je zbyt duże ilości dodatków hormonalnych w paszy. W jajkach kur naturalnie karmionych też zdarzają się takie "dziwadła", ale bardzo rzadko. Nikłe jest więc prawdopodobieństwo, że na jedno opakowanie trafi się ich kilka.

biancorossa

Odp. jajka

12 sierpnia 2011

To nie są dobre jajka! Najprawdopodobniej pochodzą od umęczonych kur napędzanych hormonami. Zwracajcie uwagę na oznakowanie jajek- te najtańsze z 3 na początku pochodzą z chowu klatkowego, najokrutniejszego dla kur!
http://www.metodadukana.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=123:jajko-tajemniczy-numer-oznaczenia-jajek-wiedz-co-jesz&catid=1:warto-przeczytac&Itemid=58

manson

Odp. jajka

12 sierpnia 2011

Wszystkie są podwójne?Dobrze to nie wygląda.Wciągu lat...nie powiem ilu, 2 razy takie mi się trafiły w dodatku od kur "na luzie"..
A może kury z tamtej fermy na opakowaniach oszczędzają i walą po dwa do skorupki?

papik

Odp. jajka

12 sierpnia 2011

Moja ciotka hoduje na wsi kury, ma ich około 20. Nie dostają do jedzenia żadnej "chemii" i chodzą sobie po trawniku. Sama ekologia. Jedna kura prawie za każdym razem znosi jajko z dwoma żółtkami, a inne nie. Po prostu taka zdolna :D

nana

Odp. jajka

12 sierpnia 2011

dlaczego dwa zoltka, no bo anomalia zdarzaja sie w naturze........byc moze naukowo jest to wyjasnione....ale ja nie wiem wiec nie mowie....natomiast wiem ze blade zoltka, to od tych umeczonych kor z ferm , karmionych wlasciwie niewiadomo czym, tylko nie tym co jest dla nich dobre.. no i nalezy dodac ze anomalia jezeli sie zdazaja to nie za czesto , a jezeli za czesto, to cos , ktos robi wbrew naturze..

Odpowiedz

Kucharzeonline

zbysia

Przepisów: 0

Ocena: 0

KulinarnaCh..

Przepisów: 428

Ocena: 3481

Aster

Przepisów: 0

Ocena: 0

jolag

Przepisów: 0

Ocena: 0

rbaryla

Przepisów: 0

Ocena: 0

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń