Forum

Julisima - tort z bitą śmietana coś jak Tort Malakoff

(3)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 710

Odpowiedz

jowita

04 września 2013

W TV Chorwackiej oglądałam program "Julisima", która to Pani pokazywała jak zrobić tort przekładany bitą śmietaną z kawą. Najpierw piekła ciasto z 4 jaj, 140 gram cukru, 50 gr mąki, 150 gr mielonych migdałów, 1/2 łyżeczki proszku i tarta czy siekana czekolada ale nie wiem ile. Ciasto wygląda jak piegusek i jest przekładane bitą śmietaną oraz dekorowane nią oraz migdałami i kawą. Czy ktoś zna ten przepis? Nie zapisałam ile tej czekolady i czy coś jeszcze jest dodawane.
Znalazłam stronę tego programu ale tego tortu tam nie ma, obejrzałam wszystkie.
Pani mówiła, że zainspirował ją tort Malakoff ale to trochę inny przepis. Proszę o informację, jeśli ktoś zna ten przepis.

jowita

Odp. Julisima - tort z bitą śmietana coś jak Tort Malakoff

23 września 2013

znalazłam ten tort. W oryginale nazywa się "Dezert Vahau". Jest to tort migdałowy, prosty i szybki bo 4 jaja, cukier, odrobina mąki, tarte migdały i piecze się 20 min. Przekładany bitą śmietaną z kawą. jeszcze wypróbuję parę przepisów i jak tylko uda mi się zrzucić zdjęcia z telefonu to zamieszczę parę przepisów. Jak kogoś temat zainteresował, to znalazłam pod hasłem Julisima 24 kitchen, to jest serbska wersja tej stacji.

Odpowiedz

Kucharzeonline

Roxeta

Przepisów: 0

Ocena: 0

gosia_mm

Przepisów: 0

Ocena: 0

Fram

Przepisów: 51

Ocena: 1724

slodkisenty..

Przepisów: 76

Ocena: 975

GREGORHSPEED

Przepisów: 2105

Ocena: 47086

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń