Forum

Kapusta kiszona

(8)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 1047

Odpowiedz

Konto usunięte

Odp. Kapusta kiszona

10 września 2013

Renka40 pewnie są różne szkoły kiszenia, ja zapamiętałem kiszenie kapusty w beczkach dębowych : na dno układano liście z kapusty, potem główki kapusty, może na nie położono warstwę szatkowanej kapusty, mało to już pamiętam, ale z pewnością na samej górze była kapusta szatkowana. Zbierała się wtedy cała rodzina i sąsiedzi, na szczęście nie było internetu i wszyscy byli dla siebie bardzo życzliwi i służyli sobie dobra radą i pomocą, tak to pamiętam i potem jeszcze te wspaniałe gołąbki zawijane w liście takiej całej ukiszonej kapusty, w środku był farsz mięsno-ryżowy z wędzonym boczkiem, mniam:-)

maxymil

Odp. Kapusta kiszona

11 września 2013

Tak jakub 26,właśnie o te gołąbki z takiej kapusty chodzi,na ostatnim wyjeżdzie w Bieszczadach miałem okazje je zjeść ,smak doskonały ,lecz kucharza tego wspaniałego dania już nie zastałem więc o szczegóły kiszenia chodzi.Piszecie że na dnie beczki albo w środku lecz kapustę ugniatamy to jak te główki zachować w całości?

Konto usunięte

Odp. Kapusta kiszona

11 września 2013

Wydaje mi się,że główki kapusty zachowają się w całości, nawet po ugnieceniu(deptaniu), wszak kapusta jesienna (bo tylko taką się kisiło) jest twarda i z pewnością się ukisi. Kiedyś na takim spotkaniu rodzinnym, gdzie wspominaliśmy wspaniały smak gołąbków mojej babci dyskutowaliśmy: czy wycinano głąb ze środka takiej kapusty do kiszenia, czy nie? Osobiście wydawało mi się,że nie, ale stryj twierdził,że tak a w środek dawano kolby kukurydzy. Być może można tak i tak. Nie wiem,ja nie kisiłem kapusty w całości. Nie wiem czy nie warto się skusić? Jednak skąd teraz beczka dębowa, bo w plastykowej sobie nie wyobrażam(:-

maxymil

Odp. Kapusta kiszona

11 września 2013

A ja mam dębową ,dobrze utrzymana ,ile ma wiosen sam nie wiem ,na działce czasem służy jako dekoracja /taki niby gadżet/jednak nikt z tego co pamiętam nie kisił w niej kapuchy w główkach.

Konto usunięte

Odp. Kapusta kiszona

12 września 2013

Maxymil jak ma aż tak dużo wiosen to ciekawe czy klepki są w porządku, bo jak już się umieściło te kapustę w takiej beczce to trzeba ją było przykryć klepkami i dobrze obciążyć.

Odpowiedz

Kucharzeonline

Jolaj

Przepisów: 0

Ocena: 0

figlarka

Przepisów: 0

Ocena: 0

kazcbar

Przepisów: 0

Ocena: 0

Activsport

Przepisów: 0

Ocena: 0

Milycooking

Przepisów: 35

Ocena: 142

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń