Forum

Wyciskarka czy sokowirówka

(6)

Pokaż odpowiedź chronologicznie Od najwyższej oceny

Liczba wyświetleń: 1539

Odpowiedz

plurix

Odp. Wyciskarka czy sokowirówka

28 października 2020

nazywa się to różnie: praska, wyciskarka manualna,... - urządzenie mechaniczne (bez prądu), składające się ze stojaka z dźwignią i sitkiem: na sitko kładziemy np. połówkę granata, podstawiamy szklankę, naciskamy dźwignię - i tłok wyplaszcza granat, a sok cieknie do szklanki. Tego się w żadnej szybko czy wolnoobrotowej nie zrobi - one są do soku z marchwi czy buraków. Oczywiście, cytrusy też "bierze". Musi być tylko _solidna_, nie jakieś chucherko (takie nam się połamało).

Piotr77

Odp. Wyciskarka czy sokowirówka

09 listopada 2020

Myślałem, że w roku 2020 nikt już nie bierze pod uwagę zakupu sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa eliminuje wszystkie wady sokowirówki i daje o wiele więcej możliwości. Dobre wyciskarki wyciskają sok nawet z najtwardszych warzyw typu burak czy czarna rzepa. Najlepsze wyciskarki poradzą sobie również z pestkami granata czy pigwą. Miękkie owoce czy cytrusy nie stanowią problemu nawet dla najtańszych rozwiązań. Natomiast największą różnicą przemawiającą za wyciskarką to możliwość picia soków z liści. Osobiście polecam wyciskarki w układzie pionowym, ponieważ soki przygotowuje się szybko, a mycie jest bardzo łatwe dzięki funkcji przepłukiwania.
Co to producentów to prym wiodą Koreańczycy, którzy dają na swoje produkty nawet 10 lat gwarancji.
Jeżeli potrzebne jest wsparcie, jestem do dyspozycji.

Kamilos

Odp. Wyciskarka czy sokowirówka

16 grudnia 2020

Zgadzam się, sokowirówka to przeżytek , ludzie to kupowali i potem stało i kurzyło się w szafie. Wolnoobrotowe rzeczywiście są szybkie i naprawdę da się pić to co wyciśnie.

Odpowiedz

Kucharzeonline

bar57bar

Przepisów: 0

Ocena: 0

slodkisenty..

Przepisów: 139

Ocena: 1816

eedyta

Przepisów: 0

Ocena: 0

daya-pl

Przepisów: 0

Ocena: 0

mironina

Przepisów: 0

Ocena: 0

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń