Do góry

Newsy

Jak w naturalny sposób przyśpieszyć metabolizm?

Sprawny metabolizm jest kluczem do skutecznego i łatwego odchudzania. Gdy jego tempo będzie odpowiednie, zapomnimy o zbędnych kilogramach i dietach pełnych wyrzeczeń. Jak to zrobić? Wystarczy włączyć do swojego jadłospisu kilka produktów.

Fot. 123RF/ Picsel

Niestety, z wiekiem tempo przemiany materii spada, a to właśnie w niej tkwi sekret idealnej sylwetki. Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest nam zrzucić zbędne kilogramy i zapanować nad wagą. Jednak nie oznacza to, iż w pewnym wieku piękna figura jest poza waszym zasięgiem. Kluczem do dietetycznego sukcesu wydają się być nie forsowne ćwiczenia i głodówki, a odpowiedni metabolizm. Z pewnością część z was powie, że za jego tempo odpowiadają geny. Nie będziecie w błędzie. Jednak istnieją sposoby, by oszukać matkę naturę. Oto kilka produktów, dzięki którym przyśpieszycie przemianę materii, a tym samym zdecydowanie ułatwicie sobie walkę ze zbędnymi kilogramami.

1. Kawa

Czy poranna mała czarna może wspomóc nasze odchudzanie? Okazuje się, że tak! Dosyć powszechnie uważa się ją za wyjątkowo skuteczny produkt spalający tłuszcz. Zawarta w niej kofeina pobudza metabolizm, a dodatkowo hamuje łaknienie. Najlepiej jest wypijać ją na ok. 40 minut przed treningiem, gdyż wówczas znacznie efektywniej spalamy tkankę tłuszczową.

 

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń