Uczta Smaków – Kuchnie świata

Konkurs: Wygraj jedną z dwóch książek kucharskich!

W cukierni nasz wzrok niejednokrotnie pada w stronę oszklonej witryny, za którą rzędami układają się wypieki. W klimatycznej pizzerii czujemy się jak we włoskiej trattorii. Także w zaciszu domowej kuchni możemy otworzyć manufakturę słodyczy i produkcję ravioli. Jak? Wystarczy wziąć udział w konkursie.

„Kuchnia włoska" i „Ciasta i desery" wydawnictwa RM czekają na Ciebie.

Słodko czy wytrawnie? Uzasadnij swój wybór i napisz, którą z dwóch książek chcesz wygrać.

Konkurs rozpoczyna się 30 listopada i trwa tydzień - do północy 7 grudnia czekamy na Twoją odpowiedź. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 14 grudnia 2015 roku.

kuchnia włoska krok po krokuCiasta i desery krok po kroku

„Moim zamiarem było (...) przede wszystkim - przekazanie tych niezliczonych detali, które sprawiają, że sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii."

Kto nie lubi słodyczy? W książce Marianne Magnier - Moreno "Ciasta i desery" znajdziemy ich całe mnóstwo. Zaczynając od bitej śmietany, a kończąc na cieście francuskim domowej roboty. Po drodze trafimy jeszcze na makaroniki z sosem karmelowym, ptysie, muffinki i doughnutsy . A to wszystko opatrzone pięknymi fotografiami. Zdjęcia uzupełniają treść i pełnią funkcję poradnika. Autorka zadbała o to, żeby każdy etap jej pracy został udokumentowany i służył za pomoc w przygotowaniu deseru. Książka spodoba się zarówno tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w cukiernictwie, jak również tym bardziej zawansowanym.

„Niektórzy porównują kuchnię włoską do miłości, która uskrzydla. Mam nadzieję, że obcując z nią, podobnie jak ja, przeżyjecie chwile szczęścia."

Z propozycją przepisów zaczerpniętych z włoskiej kuchni, przychodzi Laura Zavan. W książce "Kuchnia włoska" znajdziemy propozycje na typowe śródziemnomorskie potrawy. Aromatyczne spaghetti, pizze i ravioli to tylko niektóre z prostych a jednocześnie efektownych dań, którymi na pewno będziecie mogli pochwalić się bliskim. W opanowaniu przepisów, podobnie jak w książce „Ciasta i desery" pomagają poradnikowe fotografie.

 

Konkurs zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia.

Regulamin jest dostępny na następnej stronie. Kliknij!

1
z
2

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
4
60 min
3
60 min
1
Przekąski Pizza słoneczko

Przepis na pizzę w kształcie słoneczka z odrywanymi bokami oraz przepysznym c...

Odsłon: 24

15 min
0

Polecane artykuły

Informacje Bruszczetta czy brusketta? Tak wymawiaj nazwy popularnych dań

Sięgając po menu w zagranicznej restauracji, możemy poczuć się skołowani. W jaki sposób wymówić nazwy niektórych potraw, aby nie narobić sobie wsty...

56
Informacje Pierogi ruskie i fasolka po bretońsku, czyli skąd wzięły się nazwy popularnych dań?

Polski stół może wyglądać naprawdę światowo - na przyjęciach bryluje ryba po grecku wraz z fasolką po bretońsku i plackami po węgiersku. A to tylko...

21
Informacje Babcia z Tiktoka pokazała, jak odtłuścić sos. Genialny trik

Zbyt duża ilość tłuszczu w sosie może skutecznie zniechęcić do jedzenia. Na szczęście są proste sposoby na jego usunięcie. Jeden z nich przedstawił...

5
Informacje Szybki obiad po pracy w 30 minut. Niebanalne pomysły na obiad

Wracasz zmęczony z pracy i nie masz ochoty „stać przy garach”, a doskwiera ci głód? Przygotuj sobie obiad dosłownie w pół godziny. Mogłoby się wyda...

5