Do góry

Newsy

Najdroższe produkty świata

Jak wiele jesteśmy w stanie zapłacić za jedzenie? Okazuje się, że naprawdę dużo. Zwłaszcza jeśli produkty, które chcemy nabyć, uchodzą za luksusowe, szczególnie smaczne lub naprawdę unikatowe.

Fot. 123RF

Myślisz, że cenniki w niektórych restauracjach zawierają wygórowane ceny? Wiedz o tym, iż to jeszcze nic w porównaniu z kwotami, jakie bogacze są w stanie wyłożyć, kupując produkty uznawane za naprawdę ekskluzywne. Zapomnijcie o kawie lub deserze za kilkadziesiąt złotych, tutaj w grę wchodzą znacznie wyższe stawki. Oto lista najdroższych produktów świata.

1. Wołowina kobe

Wołowina jest uznawana za dosyć drogie mięso, jednak ceny jakie widzimy w naszych sklepach to nic w porównaniu z tym ile przyjdzie nam zapłacić za wołowinę Kobe. Ile kosztuje taki rarytas? Bagatela - 1200 zł za kilogram, a jeśli będziemy chcieli się uraczyć najlepszymi kawałkami takiego mięsa (np. stekiem ribeye) cena wzrośnie do blisko 8000 zł za kilogram. Skąd takie stawki? Otóż krowy wyjątkowej rasy wagyū są hodowane w specjalny sposób. Nie tylko dobiera się im specjalną dietę, składającą się z najlepszej jakości pasz i piwa, ale także codziennie wmasowuje się w ich skórę japońskie sake. A to nie jedyne luksusy, jakie swoim krowom zapewniają hodowcy.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

beaate 18 listopada 2015 Dlatego też i świat chyli się ku upadkowi

124 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń