Do góry

Newsy

Najgorsze kulinarne duety. Tych produktów nie łącz ze sobą!

Aby osiągnąć kulinarny sukces, warto łączyć ze sobą produkty nie tylko pod względem smaku, ale również ich właściwości. W kuchni nie wszystkie duety są zgrane, a niektóre wręcz mogą nam szkodzić. Upewnijcie się, czy na pewno nie pojawiają się one w waszym jadłospisie.

Fot. 123RF/PICSEL

Jeśli umiejętnie korzystacie z darów Matki Natury, możecie zapomnieć o częstych przeziębieniach i wielu przykrych dolegliwościach. Większość substancji odżywczych, niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, możemy dostarczyć mu przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety. Warto jednak mieć w pamięci fakt, że działanie prozdrowotnych substancji może być wzmocnione lub osłabione, za sprawą towarzystwa w jakim je umieścimy. Nie wszystkie kulinarne duety są zgrane, a niektórych powinniśmy szczególnie unikać.

1. Herbata i cytryna lub mleko

Herbata z cytryną to bardzo popularne połączenie. Wiele osób równie chętnie sięga po tzw. bawarkę, czyli herbatę z mlekiem. Niestety, oba te duety nie wpływają pozytywnie na zdrowie. W pierwszym przypadku, cytryna dodana do naszego ulubionego naparu przed wyjąciem z niego torebki, sprawi, że wytworzy się w nim szkodliwy cytrynian glinu, który może odkładać się w naszym ciele. Naukowcy są zdania, że akumulacja glinu w organizmie może być przyczyną występowania wielu schorzeń, w tym choroby Alzheimera.

Dlaczego zaś powinniśmy odmawiać sobie herbaty z mlekiem? W tym wypadku rozchodzi się o połączenie obecnego w nabiale wapnia i kwasu szczawiowego, występującego w herbacie. Substancje te łączą się ze sobą, tworząc szczawiany wapnia, odpowiedzialne między innymi za powstawanie kamieni nerkowych.

 

Wypróbuj nową wersję aplikacji mobilnej Smaker.pl. Kliknij i pobierz za darmo!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

thesecret 06 września 2016 Herbata z mlekiem... W takim wypadku w Anglii powinna być plaga osób z kamieniami nerkowymi, podobnie w Indiach gdzie herbatę z tłustym bawolim mlekiem sprzedają na każdym rogu ulicy. W Mongolii też jest od setek lat zwyczaj picia herbaty z mlekiem.

97 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń