Do góry

Newsy

Jak zachować młodość?

Starzenie się zostało wpisane w kod genetyczny każdej żywej istoty. Nic dziwnego, że ludzie od wieków marzyli jeśli nie o nieśmiertelności, to przynajmniej o wiecznej młodości.

Fot. 123RF/Picsel

Niestety, daremne żale, próżny trud. Starości uniknąć się nie da, co gorsza, jak mawiają mądre babcie, ona sama Panu Bogu się nie udała.

Nie powinniśmy jednak tak łatwo godzić się ze swoim przeznaczeniem. Nie musimy też poszukiwać mitycznych źródeł młodości. Wystarczy, że przejrzymy swój codzienny jadłospis i zadbamy o włączenie do codziennej diety składników, które pomogą nam zachować dobra formę na lata.

Oczywiście nie polecamy ograniczenia diety do omawianych produktów. Zbilansowana dieta pełna ryb, chudego mięsa i świeżych warzyw, owoców oraz soków to podstawa, by czuć się dobrze jak najdłużej. Warto jednak zadbać, by w naszym koszyku znalazły się poniższe składniki.

Oliwa z oliwek

Butelka dobrej oliwy to doskonałe źródło jednonasyconych kwasów tłuszczowych. Obniżają one poziom cholesterolu, chroniąc nas przed chorobami serca i układu krążenia. Dodatkowo porządna oliwa z oliwek jest bogatym źródłem witaminę A, która jest silnym przeciwutleniaczem i ma pozytywny wpływ na zdrowie naszych paznokci oraz włosów.

Natomiast prawdziwym eliksirem młodości zawartym w oliwie są polifenole, które skutecznie zwalczają wolne rodniki, hamując tym samym starzenie się komórek. Dodatkowym atutem jest wysoka zawartość witaminy E - łyżka oliwy z oliwek pokrywa aż 20% dziennego zapotrzebowania. O odpowiednią ilość witaminy E w diecie powinien dbać każdy, kto chce się cieszyć młodą, gładką i jędrną skórą.

Pobierz aplikację smaker

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń