Do góry

Newsy

Jakich ryb unikać?

Boże Narodzenie to czas, kiedy zjadamy zdecydowanie najwięcej ryb. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie ryby serwujemy bliskim, gdyż niektóre z nich mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Ta wiedza z pewnością przyda wam się nie tylko w święta.

Fot. 123RF

Mogłoby się wydawać, że ryby to jeden z najzdrowszych posiłków, jaki można zaserwować naszym bliskim. W końcu znajdziemy w nich bogactwo substancji odżywczych oraz mikroelementów, które doskonale wpływają na kondycję naszego organizmu. Co więcej, specjaliści do spraw żywienia polecają zjadanie ryb ze względu na zawartość dużej liczby kwasów tłuszczowych, stanowiących istotny element naszej diety. Cóż więc mogłoby nam zaszkodzić? Niestety, ze względu na sposób hodowli, mogą być skażone antybiotykami, rtęcią oraz innymi substancjami chemicznymi. Na które gatunki powinniśmy uważać?

1. Panga

Wielu Polaków bardzo chętnie sięga po tę rybę, głównie ze względu na jej niską cenę. Niestety, nie jest to najlepszy pomysł. Przede wszystkim panga posiada znikome wartości odżywcze. Ponadto hoduje je się w zanieczyszczonych zbiornikach, gdzie ryby karmione są antybiotykami oraz hormonami, w celu zmaksymalizowania zysków.

 

Zobacz też: Jakie właściwości mają śledzie? Kliknij!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

Pawels724 21 grudnia 2015 a sum złowiony na własną wędkę w polskiej wodzie to też jest "be"

13 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

olmer_xc 21 grudnia 2015 Przede wszystkim zadnych ryb z Baltyku. To najwiekszy sciek na Ziemi.

51 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń