Do góry

Newsy

Pięć kulinarnych trendów, które zdominują rok 2019

Chociaż rok 2019 dopiero się zaczął, już teraz możemy powiedzieć, jakie trendy kulinarne go zdominują. Co zachwyci miłośników dobrego jedzenia w najbliższej przyszłości? Oto kilka naszych typów.

Fot. 123RF/Picsel

Co pewien czas świat kulinariów szturmem podbijają coraz to nowsze mody, które zmieniają nasze codzienne przyzwyczajenia.

Właśnie w ten sposób na nasze stoły przebojem wdarło się chociażby awokado, organiczne produkty lub dania kuchni japońskiej. Czym zaskoczy nas rok 2019?

Oto kilka trendów, które naszym zdaniem ukształtują gastronomię w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

 

Zaczniemy (jeszcze częściej) jeść kiszonki

Trend ten rozpoczął się jeszcze w ubiegłym roku, jednak przewiduje się, iż w najbliższej przyszłości przybierze na sile. Spodziewajcie się, że w ciągu najbliższych miesięcy blogerzy, kucharze oraz miłośnicy kulinariów zwrócą swą uwagę ku przepisom zawierającym kiszone oraz marynowane warzywa. Znacznie częściej będziemy sięgać również po kefir, jogurty, kimchi oraz pastę miso.

Kiszonki możemy traktować jako naturalne i łatwo dostępne probiotyki, które doskonale wpływają na nasz układ odpornościowy. Zawarty w nich kwas mlekowy, oczyszcza organizm i chroni przed wieloma chorobami.

Jednak to nie wszystko - badania wykazały również, iż wspomaga on trawienie, przyśpiesza przemianę materii oraz zmniejsza poziom cholesterolu. Okazuje się również, że sfermentowane produkty mogą nam pomóc dbać o linię. Zawierają sporo błonnika, dzięki któremu czujemy się najedzeni i nie mamy ochoty podjadać między posiłkami. Co więcej, warzywa podczas kiszenia stają się mniej kaloryczne, ponieważ zawarty w nich cukier zmienia się w dobroczynny kwas mlekowy.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

drNowak 10 stycznia A ja uważam, że przedewszystkim powinniśmy zwrócić się do domowego przetwórstwa. Tak naprawdę wtedy wiemy co jemy. Bez zbędnych dodatków (spulchniaczy, konserwantów, mom, i całej tej chemii np. glutaminianu) i ze składników które lubi cała rodzina. Tak jak nam smakuje najlepiej. Pozdrawiam wszystkich domowych przetwórców i kucharzy. Smacznego i zdrowego:)

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń