Do góry

Newsy

Te produkty przyśpieszają starzenie

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że jedzenie w ogromnym stopniu wpływa na to, jak się czujemy i wyglądamy. Niektóre produkty mogą również w bardzo istotny sposób przyśpieszać proces starzenia. Oto niektóre z nich.

Fot. 123RF/Picsel

Niestety, cudowne cofnięcie wskazówek zegara, które odwróci proces starzenia, nie jest możliwe. Możemy jednak odpowiednio wcześnie zadbać o to, by nieco go zahamować i złagodzić. Jak? Kluczem okazuje się odpowiednie odżywanie. Zbilansowana , bogata w składniki odżywcze, dieta może naprawdę zdziałać cuda. Dzięki niej będziemy nie tylko wyglądać, ale również czuć się młodziej. Jeśli chcecie w zdrowiu dożyć późnej starości, powinniście wiedzieć nie tylko, co warto jeść, ale też czego należy unikać. Oto 4 produkty, które specjaliści do spraw zdrowego odżywiania najczęściej wskazują, jako przyczynę przyśpieszonego starzenia.

1. Alkohol

Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm gorzej znosi alkohol, traktując go jako najprawdziwszą truciznę. Z biegiem czasu zdolności detoksykacyjne wątroby zmniejszają się, a napoje wyskokowe jedynie pogarszają tę sytuację. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że alkohol wpływa negatywnie na nasz wygląd - bardzo mocno odwadnia skórę, przez co zmarszczki i przebarwienia pojawiają się na niej znacznie szybciej. Chociażby z tego względu powinniśmy rozważyć znaczne ograniczenie ilości spożywanego alkoholu.

Polub nas na Facebooku!

Następna strona >>

1 2 3 4

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

pesto 29 maja 2017 CO ZA BZDURA Z TYM NABIAŁEM... Nie twierdzę, że nabiał jest świetny, są osoby którym służy i osoby dla których jest szkodliwy, ale to co wypisuje autor tego tekstu nawet nie ma żadnego sensu... "Z wiekiem wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy. Tymczasem jest ona bardzo ważnym enzymem". Laktoza NIE JEST enzymem tylko cukrem mlecznym, a enzym który trawi laktozę nazywa się LAKTAZA. I właściwie z treści wynika że niedobór LAKTAZY przyspiesza procesy starzenia, a w tytule jest, że nabiał. Więc albo albo. Kurczę, zatrudnijcie kogoś z minimum kompetencji do pisania tych artykulików bo czytanie takich bzdur to strata czasu. i kpina z użytkownikow.

1 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń