Do góry

Newsy

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia

Proszek do pieczenia znajdziemy niemal w każdej kuchni. Stosujemy go, chcąc aby nasze wypieki były pulchne i pięknie wyrosły. Jednak na tym nie kończą się jego zastosowania.

Fot. 123RF

Czy wiedzieliście, że niepozorna torebka z proszkiem do pieczenia może wybawić nas z wielu opresji? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ten ogólnodostępny i tani środek, może stać się rozwiązaniem wielu codziennych problemów. Jeśli do tej pory wykorzystywaliście proszek wyłącznie podczas pieczenia ciast, już najwyższy czas to zmienić. Z pewnością będziecie zaskoczeni jak bardzo ułatwicie sobie w ten sposób życie. Kiedy proszek do pieczenia może okazać się naprawdę pomocny?


1. Przypalone garnki

Jeśli zdarzyło wam się kiedyś przypalić garnek lub patelnię, z pewnością wiecie jak uciążliwą czynnością jest ich późniejsze czyszczenie. Nie musimy chyba również wspominać, iż silne szorowanie, stanowi niemałe zagrożenie dla delikatnych powierzchni naszych garnków. Na szczęście w tym wypadku z pomocą przyjdzie nam właśnie proszek do pieczenia. Wystarczy, że wsypiecie go do garnka, zalejecie dwoma szklankami wody, a następnie będziecie gotować przez około 20 minut. Wszelkie zanieczyszczenia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.


Zobacz też: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ust? Kliknij!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń