Do góry

Wydarzenia

Nowe miejsce pełne smaku w Krakowie

Obszar dawnej fabryki tytoniowej w samym centrum miasta tuż przy zbiegu ulic Rajskiej oraz Dolnych Młynów kryje za sobą 15 000 metrów kwadratowych, które już we wrześniu 2016 zostaną oficjalnie otwarte.

Zaraz po wejściu na obiekt, po lewej stronie, widać nowo otwierającą się restaurację wegetariańską i wegańską -

Veganic, gdzie serwowane będą dania bezglutenowe w nowoczesnej odsłonie, przygotowywane z sezowonych warzyw, kasz, zbóż, nasion, orzechów i owoców - wszystko serwowane w wyraźiście doprawionych kompozycjach. Wokół restauracji znajdziecie także ich ogródek, gdzie będzie można zasmakować niebanalne koktajle alkoholowe w połączeniach warzywno-ziołowo-owocowych.

W ostatni weekend na terenie kompleksu swoje przedotwarcie miał sklep, oferujący produkty tylko od polskich projektantów, gdzie można znaleźć m.in: akcesoria dla psów oraz ubrania dla matki i dziecka. To nie jedyne takie miejsce, które stawia na polski produkt. W budynku można znaleźć również Forum Design, które wcześniej mieściło się w dawnych hotelu Forum. Znajdziecie tam akcesoria do domu, meble polskich twórców, przedmioty codziennego użytku. Drewniana podłoga w tym miejscu oraz nagromadzenie dużej ilości okien tworzą niesamowity klimat.

Swoje miejsce w przestrzeni będzie miała również ekipa filmowa - Lee Bros, która już wkrótce stworzy TV Tytano.

W okresie letnim, na terenie dawnej fabryki, odbędą się wystawy znanych twórców z Krakowa i nie tylko, co będzie doskonałą okazją do zakupu dzieł.

Latem, na wygodnych leżakach pod gołym niebem, zostanie zorganizowane kino letnie.

Ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych przez właściceli Tytano. W lipcu będziecie mieli okazję wziąć udział w Miejskim Graniu. Imprezie, która potrwa aż do września, będzie towarzyszyło wiele eventów - od warsztatów przez koncerty aż po targi mody.

Niebywale klimatyczne miejsce otwiera się w starej fabryce jeszcze w tym miesiącu - Weźże Krafta to żargonowa nazwa lokalu, serwującego piwa rzemieślnicze. Multitap zaserwuje 25 piw z całego świata. Nie powinniście się tam nudzić. Dla gości udostępniony będzie grill z przekąskami oraz bar przekąskowy - czyli wszystko to, co potrzebne jest do celebracji picia piwa! Koneserzy już nie mogą się doczekać.

Prawdziwych łakomczuchów powinien również ucieszyć fakt, że znalazło się tutaj miejsce dla restauracji Mr.Pancake Pankejkowy raj otwiera się już 25 czerwca. Pamiętajcie: jak kraść to miliony, a jak jeść to pankejki i to na wypasie.

Kompleks Tytano jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby miasta. Będziecie mogli tam pracować, robić zakupy, obcować ze sztuką oraz bawić się na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Już teraz możecie zakreślić w swoich kalendarzach datę planowanego otwarcia: wrzesień 2016!

Źródło: materiały prasowe

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń