Do góry

Newsy

Produkty, które naturalnie oczyszczą twoją wątrobę

W ostatnim czasie coraz więcej osób boryka się z problemami z wątrobą. Przyczyniają się do tego nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale także tempo i tryb naszego życia. Na szczęście istnieją sposoby, na to by ją naturalnie oczyścić.

Fot. 123RF

Wiele słyszy się o toksynach, które gromadzą się w naszym organizmie. O ich odkładanie jest szczególnie łatwo, gdy się stresujemy, jemy niezdrowo, pijemy sporo alkoholu oraz nie mamy czasu na sport ani odpoczynek. Pozostawanie w naszym ciele szkodliwych substancji jest również skutkiem ubocznym przyjmowanych leków. Zazwyczaj wątroba radzi sobie z ich eliminacją, jednak gdy niesprzyjające czynniki się nałożą, możemy poczuć nieprzyjemne skutki związane z niewydolnością tego organu.

Zbyt duże obciążenie wątroby może spowodować długotrwałe przemęczenie oraz złe samopoczucie. Co więcej, zalegające w organizmie toksyny mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości trawiennych, zmian skórnych oraz stanów zapalnych. Jeśli taka sytuacja będzie utrzymywać się dłużej, może doprowadzić do znacznie poważniejszych chorób. Warto zapobiec takiej sytuacji, włączając do jadłospisu produkty, które naturalnie odciążą wątrobę i pomogą jej w oczyszczeniu się z toksyn. Oto kilka z nich.


1. Zielone warzywa

Chlorofil zawarty we wszelkiego rodzaju zielonych warzywach, to prawdziwe wybawienie dla naszej wątroby. Ułatwia on oczyszczanie krwi oraz sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu. Dzięki niemu pozbędziemy się z naszego ciała metali ciężkich, pestycydów oraz innych szkodliwych substancji chemicznych. Sałaty, szpinak, jarmuż, czy też ogórki powinny na stałe zagościć w naszym menu, gdyż dostarczają nam mnóstwa cennych substancji odżywczych, wzbogacających nasz organizm, oczyszczając go oraz usprawniając jego funkcjonowanie.


Zobacz też: 10 produktów, które obniżają cholesterol

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń