Do góry

Desery Przepis na:

Pomysłowa kolacja dla dzieci

Pomysłowa kolacja dla dzieci

Autor:

Przepisów i artykułów: 3277 Ocena: 28000

Dodano:

Odsłon: 11

Smaczny pomysł na "Pomysłowa kolacja dla dzieci"

Składniki

3-4 os. 60 min łatwe przystępne

Przygotowanie

  1. Jajka wrzuć na osolony wrzątek i ugotuj na twardo (ok. 8 minut). Schłodź w zimnej wodzie, obierz ze skorupek i pozostaw w całości.

  2. Sałatę podziel na listki. Opłucz starannie pod bieżącą wodą, a następnie osusz w specjalnej wirówce lub na papierowym ręczniku kuchennym. Porwij listki na kawałki lub poszatkuj nożem.

  3. Oliwki osącz z zalewy. Marchewki oczyść. Odkrój kilka kawałków, które pomogą ci stworzyć z jajek bajkowe pingwiny. Resztę marchewki zetrzyj na tarce jarzynowej.

  4. Utrzyj olej z odrobiną soku z cytryny oraz solą, pieprzem i cukrem do smaku. Na półmisku rozłóż sałatę. Posyp marchewką, polej sosem. Na warzywach ustaw jajka (zetnij lekko spody). Z kawałków marchewki zrób dzioby. Umocuj główki i skrzydła z oliwek. Obok rozsyp oliwkowe jaja pingwinów.

  5. Aby zakupione jajka dłużej zachowały świeżość, pamiętaj, że przed włożeniem do lodówki nie należy ich myć. Podczas tej czynności często dochodzi do malutkich uszkodzeń skorupki, a to zwiększa ryzyko, że białko lub żółtko się zepsuje.

  6. Czas ok. 20 min; porcja – 130 kcal, cena 4 zł.

    Źródło: Świat kobiety

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń