Do góry

Przetwory Przepis na:

Ogórki kiszone w butli.

Ogórki kiszone w butli.

Autor:

Przepisów i artykułów: 85 Ocena: 1198

Dodano:

Odsłon: 5357

Mimo że niektórzy uważają że kiszenie ogórków w butelkach po wodzie jest nie zdrowe bo to plastik, jest trochę przesadzone. W butli ogóreczki kiszą się tylko 2 miesiące i przekładane są do słoików które zalewamy odstałym sokiem z kiszenia ogórków. Ogóreczki są twarde i smaczne, musimy tylko zaopatrzyć się w małe korniszony. Poniższy przepis jest na jedną 5 litrową butlę.

Składniki

  • 2,5 kg. ogórków gruntowych (korniszony, małe)
  • 3 łyżki soli kamiennej zwykłej
  • łodygi i baldachy kopru
  • mała główka czosnku świeżego
  • kawałek chrzanu
  • woda 2,5 litra
> 6 os. 60 min łatwe tanie
Reklama
Reklama
Ogórki kiszone w butli.

Przygotowanie

  1. Ogórki dokładnie myjemy, układamy w butli 5 litrowej na przemian, warstwa ogórków parę łodyg kopru, parę plasterków chrzanu i czosnek (ja kroję w plastry całą główkę czosnku). W miseczce rozpuszczam sól w zimnej wodzie (kranówce), próbuję smak i zalewam ogórki. Zakręconą butlę wynosimy do piwnicy. Co miesiąc możemy wypuścić gaz z butli. Po dwóch miesiącach butlę z ogórkami przynosimy do mieszkania, zlewamy sok z kiszonych ogórków do pojemnika i nadcinamy górę butelki. Wyjmujemy całą zawartość do miski. Ogórki przekładamy do wcześniej wyparzonych słoików, zalewamy słoiki odstałym sokiem z ogórków.Słoiki zakręcamy i wynosimy ponownie do piwnicy. Ogórki wychodzą bardzo smaczne i twarde.

    Smacznego !!!

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (12)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

FoodSafari 06 września Ja od razu wszystko nie tylko ogórki kiszę w szklanych słoikach i świetnie wychodzą kiszonki. Trochę bez sensu najpierw kisić w butelce, żeby potem i tak je przekładać do słoików. Podwójna robota. Lepiej ułatwiać sobie życie także w kuchni niż je sobie komplikować dodatkową pracą. Odpowiedzi: 11 ▼

1 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń