Do góry

Mamy 10 lat

Rozmawiamy z Kuchmariolą63

Pani Mariola wygrała drugą edycję konkursu z okazji 10 urodzin Smakera. Z tej okazji postanowiliśmy ją lepiej poznać.

Fot. archiwum prywatne/ Kuchmariola63

Przepisy pani Marioli z pewnością kojarzy kazdy użytkownik Smakera. To właśnie dzięki niej nieustannie poznajemy nowe przepisy na domowe wędliny oraz wyjątkowo smaczne nalewki. Ponadto, profil pani Marioli to również nieskończone źródło fantastycznych pomysłów na tradycyjne obiady, sałatki oraz wyjątko smaczne ciasta. O jej pasji możecie również przeczytać na blogu Smaki Mariolki.

Pani Mariola dołączyła do grona Smakerowiczów w grudniu 2016 roku i od tamtej pory dodała ponad 700 przepisów, co czyni z niej jedną z najaktywniejszych użytkowniczek naszego serwisu. Kuchmariola63 zadebiutowała w Smakerze przepisem na tradycyjną zupę pomidorową.

Fot. Kuchmariola63 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie lub tutaj

Najpopularniejszym przepisem pani Marioli była domowa pasta rosołowa, która z powodzeniem zastąpi wszystkie kupne "polepszacze smaku". Jeśli do tej pory nie skorzystaliście z tego przepisu, musicie koniecznie nadrobić zaległości.

Fot. Kuchmariola63 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie lub tutaj

Nasi użytkownicy naczęściej kojarzą panią Mariolę ze sprawdzonymi przepisami na domowe wędliny. I to właśnie przepis z tej kategorii nagrodziło nasze jury w drugim etapie konkursu z okazji 10 urodzin Smakera. Była to świąteczna kiełbasa pieprzowa.

Fot. Kuchmariola63 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie lub tutaj

Warto wiedzieć, że pani Mariola przygotowuje również wyśmienite ciasta, a przepisami na nie dzieli się również z naszymi użytkownikami. Świadczy o tym najlepiej ostatni przepis, jaki dodała do Smakera - babka marmurkowa

Fot. Kuchmariola63 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie lub tutaj

Zwycięstwo Pani Marioli w naszym konkursie było fantastyczną okazją, aby się lepiej poznać. Postanowilismy zadać jej kilka pytań.

W jaki sposób rozpoczęła się Pani przygoda z gotowaniem?

Teraz, kiedy dzieci już są dorosłe, każde z Nich ma swoje życie rodzinne, pozostaliśmy sami z mężem w domu. Ponad sześć lat temu mąż założył konto na FB oraz grupy kulinarne "Domowy wyrób wędlin, win, nalewek, przetwory i kulinaria" i grupę "Domowe wypieki ciast, ciasteczek, chleba, słodkie desery, koktajle". Wciągnął mnie w to, zaraził mnie swoją pasją i tak się zaczęła moja przygoda z gotowaniem. Przy mężu dużo się nauczyłam, między innymi robić wędliny, wędzić je w garnku który został skonstruowany przez męża oraz nauczyłam się piec swojskie pieczywo, chleby i bułki. Ale to nie wszystko, razem z mężem robimy nalewki, nawet mamy swoją dość dużą kolekcję, która co roku się powiększa o kilka nowych pozycji, jest to droga pasja, ale wciąga. Niektóre owoce do nalewek kupujemy w drugim końcu Polski, po to żeby powiększać kolekcję nalewek.

Fot. archiwum prywatne/ Kuchmariola63

Skąd czerpie Pani inspiracje i pomysły na kolejne dania?

Inspiracje i pomysły czerpiemy z internetu, z blogów kulinarnych (polskich i zagranicznych) które udostępniają dużo różnorodnych przepisów. Dodaję do tego troszkę swoich pomysłów i tak się tworzą nowe pomysły na kolejne dania, wędliny, pieczywo.

Kogo uznaje Pani za największy autorytet kulinarny?

Moim autorytetem kulinarnym jest pani Magda Gessler.

Dla kogo najczęściej Pani gotuje? Kto zwykle zjada te pyszne dania, które widzimy w Smakerze?

My z mężem jesteśmy tylko we dwoje i gotujemy przeważnie dla nas dwojga. Wędliny robiliśmy także dla córki, ale obecnie sama nauczyła się robić wędliny i wykonuje je sama.

Fot. archiwum prywatne/ Kuchmariola63

Jakie jest Pani ulubione kulinarne wspomnienie z dzieciństwa?

Moim wspomnieniem kulinarnym z dzieciństwa jest zrobiony przeze mnie pierwszy tort z którego byłam bardzo dumna.

Jakie dania (lub np. rodzaj kuchni) lubi Pani najbardziej?

Najbardziej lubię kuchnię Warmińsko-Mazurską, to są moje i męża strony w których wychowaliśmy się, a także kuchnię z ostrymi przyprawami, kuchnie kresów wschodnich, litewska, krajów postradzieckich.

Czym zajmuje się Pani na co dzień?

Wstajemy bardzo wcześnie, o 5 rano i w kuchni zaczynamy już gotowanie, z mężem chodzimy po zakupy, gotujemy, pieczemy, robimy wędliny. Praca zawodowa. My od kilku lat nie kupujemy pieczywa ani wędlin w sklepie, robimy je sami. W ten sposób umilamy sobie każdy kolejny nowy dzień.

Fot. archiwum prywatne/ Kuchmariola63

Dlaczego dołączyła Pani do grona Smakerowiczów?

Do grona Smakerowiczów dołączyłam żeby dzielić się przepisami, szukać nowych inspiracji. Człowiek wpada w taki nałóg kulinarny, tak to w skrócie ujmę.

Jakie jest Pani największe, kulinarne marzenie?

Marzeń takich nie posiadam, ale chciałabym żeby ta pasja trwała jak najdłużej, żeby zdrowie dopisywało.

Weź udział w Wielkim Konkursie Urodzinowym.

Co miesiąc nowa szansa na nagrody!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (7)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń