Do góry

Newsy

Śniadaniowe grzechy główne

Odpowiedni posiłek o poranku stanowi klucz do udanego dnia. Zobacz, jakie śniadaniowe grzechy popełniamy najczęściej oraz co możemy zrobić, aby ich uniknąć.

Fot. 123RF/Picsel

Znacie niezawodny sposób, dzięki któremu każdego dnia będziecie tryskać energią, a żadne wyzwanie nie będzie stanowić dla was najmniejszego problemu? Okazuje się, że cały sekret tkwi w odpowiednim posiłku o poranku. Odpowiednia porcja zdrowych kalorii sprawi, że wasz organizm, a przede wszystkim umysł, otrzyma niezbędne paliwo, pozwalające mu odpowiednio funkcjonować. Specjalnie dla was, wybraliśmy kilka „śniadaniowych grzechów" najczęściej popełnianych przez Polaków w porze śniadania. Starajcie się ich unikać, a wasz organizm z pewnością wam za to podziękuje.


1. Zapominamy o śniadaniu

Pominięcie śniadania, to zdecydowanie najgorsza decyzja, jaką możemy podjąć o poranku. Wiele osób wierzy, że jest to doskonały sposób na schudnięcie, jednak nic tak nie utrudnia kontrolowania wagi, jak brak solidnego posiłku na rozpoczęcie dnia, gdyż bez odpowiedniej dawki energii nasz organizm przestawia się na „tryb awaryjny" i rozpoczyna magazynowanie tłuszczu. Wbrew naszym intencjom, zmuszamy się w ten sposób do pracy ponad siły, co powoduje jedynie zmęczenie i brak energii. Po nocy potrzebujemy paliwa, które pozwoli nam prawidłowo funkcjonować i czuć się dobrze, a to może zagwarantować nam jedynie odpowiednio zbilansowane śniadanie.

Pobierz aplikację smaker ciasta i desery

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

kuchniakolorublond 25 kwietnia 2018 A ja przyznaję się otwarcie, że często pomijam śniadanie :) nie to, że za późno wstaję bo nie mam z tym problemu, ale po prostu źle się czuję, gdy rano coś zjem.... A jeśli już naprawdę muszę, to zjadam naprawdę coś malutkiego.

2 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

kacpermarcepan 25 kwietnia 2018 bzdura, przerywana głodówka to najlepszy sposób na naładowanie się energią bo wtedy organizm zużywa tylko tłuszcz do produkcji energii i ma się powera jak po 3 kawach, w czasie tej głodówki organizm wydziela hormon wzrostu który nie pozwala na pobieranie energii z mięśni, faktem jest że po posiłku organizm odkłada tłuszcza na następną głodówkę ale jeśli się w ten sposób funkcjonuje to waga po prostu się nie zmienia

10 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń