Do góry

Newsy

Światowy Festiwal Smakowania Kwaśnicy 2010

Trzynastego w sierpniowy piątek rusza siódma edycja Światowego Festiwalu Smakowania Kwaśnicy w Żywcu. Trzydniowa impreza będzie obfitowała w liczne atrakcje, występy takich gwiazd jak Lady Pank czy Feel. Nie zabraknie oczywiście tysięcy litrów kwaśnicy i tyskiego piwa.

Ten góralski przysmak został wpisany w 2006 roku na Listę Produktów Tradycyjnych. Zupa otrzymywana jest z kiszonej kapusty, soku z kiszonej kapusty i mięsa, a jedzona jest zwykle z ziemniakami i chlebem. Do 2007 gotowanie kwaśnicy podczas festiwalu wiązało się z biciem Rekordu Guinessa.

Tradycyjnie główną atrakcją trzydniowej imprezy będzie wspólne gotowanie i smakowanie tysięcy litrów kwaśnicy. Od chwili napełnienia olbrzymiego garnka do momentu degustacji festiwalowy czas wypełniony jest szeregiem atrakcji: fajerwerki, parady motocyklistów, prezentacje taneczne oraz pokazy mody.

Publiczność jednak, jak co roku, najbardziej jest spragniona koncertów gwiazd. Tym razem w Amfiteatrze pod Grojcem wystąpią takie gwiazdy jak Lady Pank oraz Feel. Jak zapowiadają organizatorzy to nie koniec atrakcji:

"Cały czas pracujemy nad programem festiwalu, aby dostarczyć jego uczestnikom mnóstwo przepysznej zabawy. Już teraz mogę zdradzić, że szykujemy niespodziankę z udziałem Pani Europoseł Malgorzaty Handzlik" mówi organizatorka imprezy Pani Barbara Czul z Światowej Loży Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy.

Miejmy nadzieję, że i w tym roku w czasie długiego, sierpniowego weekendu nie zabraknie tysięcy gości, którzy będą uczestniczyli w rytuale gotowania i jedzenia kwaśnicy, która, jak wiadomo, im bardziej kwaśna tym lepsza.

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń