Do góry

Newsy

Sześć wspaniałych właściwości czystka

Zioła mają niezwykłe właściwości, dzięki czemu umożliwiają organizmowi lepszą regenerację i prawidłowe funkcjonowanie. Zwykle sięgamy po rumianek, miętę lub szałwię. Ale czy słyszałeś kiedyś o czystku? Jeżeli nie, to lepiej abyś szybko nadrobił zaległości.

Fot. 123RF/Picsel

W naszych domach najczęściej goszczą popularne zioła, które bez trudu możemy uprawiać na działce lub po prostu zrywać na łące. Niestety, w ten sposób wykorzystujemy tylko część roślin. Na przykład, wyjątkowo zdrowy czystek w naszym kraju nie rośnie, a spotkać go można jedynie na południu Europy. Po części z tego powodu, wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że taka roślina w ogóle istnieje, nie wspominając już o posiadaniu wiedzy dotyczącej jego wpływu na organizm. To spory błąd, gdyż wprowadzenie czystka do codziennej diety, może zupełnie odmienić nasze życie.

Lista prozdrowotnych właściwości tej rośliny jest naprawdę długa. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka najbardziej zaskakujących i praktycznych zastosowań czystka. Które podobają wam się najbardziej?

1. Najlepszy na grypę i przeziębienie

Jak wiele innych ziół, także czystek wykazuje działanie przeciwzapalne i antygrypowe. Co bardzo ważne, roślina ta w naturalny sposób stymuluje naszą odporność, przez co jej spożywanie poleca się zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności na przeziębienia oraz grypę. Swoje właściwości w tej kwestii czystek zawdzięcza zawartości polifenoli, które skutecznie zwalczają wszelkie drobnoustroje.

Następnym razem, gdy poczujesz osłabienie i spadek formy, zamiast biec do apteki po tabletki na grypę, zaparz sobie herbatę z czystka. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać. Regularne picie takich naparów pozwoli ci uniknąć choroby, nawet gdy wszyscy dookoła zaczną źle się czuć.

Polub nas na Facebooku!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń