Do góry

Newsy

Te produkty przyśpieszają starzenie

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że jedzenie w ogromnym stopniu wpływa na to, jak się czujemy i wyglądamy. Niektóre produkty mogą również w zaskakujący sposób przyśpieszać proces starzenia. Oto niektóre z nich.

Fot. 123RF/Picsel

Niestety, cudowne cofnięcie wskazówek zegara, które odwróci procesy starzenia nie jest możliwe. Możemy jednak odpowiednio wcześnie zadbać o to, by nieco go zahamować i złagodzić. Jak? Kluczem okazuje się odpowiednie odżywanie. Zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze może naprawdę zdziałać cuda, sprawiając że będziemy nie tylko wyglądać, ale również czuć się młodziej. Jeśli chcecie w zdrowiu dożyć późnej starości, powinniście wiedzieć nie tylko, co warto jeść, ale też czego należy unikać. Oto 4 produkty, które specjaliści do spraw zdrowego odżywiania najczęściej wskazują, jako przyczynę przyśpieszonego starzenia.

1. Alkohol

Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm gorzej znosi alkohol, traktując go jako najprawdziwszą truciznę. Z biegiem czasu zdolności detoksykacyjne wątroby zmniejszają się, a napoje wyskokowe jedynie pogarszają tę sytuację. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że alkohol wpływa również negatywnie na nasz wygląd - bardzo mocno odwadnia skórę, przez co zmarszczki i przebarwienia pojawiają się na niej znacznie szybciej. Chociażby z tego względu powinniśmy rozważyć znaczne ograniczenie ilości spożywanego alkoholu.

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń