Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Ciasteczka pachnące świętami :-) bardzo dobrze utrzymują kształt odciśnięty foremkami, dzięki dodatkowi miodu lekko twardnieją.
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 31
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 5256
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 31
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 5256
Składniki
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Masło utrzeć z cukrem na jasną masę, Dodać jajka i zmiksować. Dodać miód i przyprawę korzenną oraz stopniowo mąkę i ucierać. Z ciasta uformować kulę, spłaszczyć i schłodzić w lodówce ok. 1,5 godz. Następnie partiami wałkować na grubość ok. 5 mm, podsypując mąką i wycinać ciasteczka. Gotowe ciastka przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia
i piec ok. 10 min. w temp. 190 stopni. Uważać aby się za mocno nie przyrumieniły, bo będą zbyt twarde. Smacznego :-)