Do góry

Dania główne Przepis na:

Knedle z truskawkami

Knedle z truskawkami

Autor:

Przepisów i artykułów: 132 Ocena: 849

Dodano:

Odsłon: 317

Sezon truskawkowy rozpoczęty , więc zabieram Was w truskawkową podróż.

Składniki

 • * 1 kg ziemniaków * Mąka ziemniaczana * 1 jajko
 • Mąka pszenna do podsypywania * Szczypta soli * Około 1 kg truskawek
 • 1.5 kg truskawek * 1 litr śmietany 36 % do ubijania - na przykład łaciata * Cukier
3-4 os. 60 min łatwe przystępne
Reklama
Reklama
Knedle z truskawkami

Przygotowanie

 1. Ziemniaki obieramy,myjemy i gotujemy do miękkości . Studzimy . Tak naprawdę najlepsze są ziemniaki ugotowane dzień wcześniej

 2. Ugotowane i ostudzone ziemniaki przepuszczamy przez praskę lub przez maszynkę do mielenia .Tworzymy z masy ziemniaczanej kulę,którą następnie spłaszczamy ręką na około 2 cm placek . Następnie dzielimy nasz placek nożem na 4 równe części . Jedną część wyjmujemy i odkładamy na bok .Do brakującej części wsypujemy mąkę ziemniaczaną . Powinno być jej tyle aby całkowicie zapełniła miejsce brakującej części.Kolejnym etapem jest wyrobienie ciasta z całości zmielonych ziemniaków , mąki ziemniaczanej którą wsypaliśmy w puste miejsce,jajka oraz szczypty soli .Ciasto powinno być gładkie i powinno swobodnie odchodzić od dłoni.Jeśli jest zbyt klejące należy podsypywać mąką pszenną. Kiedy uzyskaliśmy jednolitą masę , odrywamy po kawałku ciasta i formujemy kulki dowolnej wielkości , ale takie aby w środku zmieściła nam się truskawka.Kulkę spłaszczamy na dłoni,wkładamy truskawkę i ponownie formujemy kulkę , upewniając się , że jest dobrze zaklejona . Robimy tak do wykończenia ciasta . Uformowane kulki odkładamy na lekko posypaną mąką tacę lub deskę . W między czasie wstawiamy garnek z osoloną wodą.
  Knedle wrzucamy do wrzącej wody . Lekko mieszając drewnianą łyżką aby nie przywarły do dna.Od czasu wypłynięcia gotujemy około 5 minut .
  Za pomocą sitka ugotowane knedle wykładamy na talerz.
  Podajemy ze zgniecionymi truskawkami , oraz bitą śmietaną.

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń