Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tym razem przygotujemy pyszną, dużą Lazanię czyli danie z makaronu, z sosem bolońskim i beszamelem. Danie idealnie nada się na obiad, można je spokojnie odgrzać na drugi dzień
Szparagowe pesto jest boskie. Wyjątkowo smaczne. Może być smarowidłem do chle...
Odsłon: 166
W latach 60 i 70, kiedy o prawdziwej czekoladzie zwykli ludzie mogli tylko po...
Odsłon: 39
Szparagowe pesto jest boskie. Wyjątkowo smaczne. Może być smarowidłem do chle...
Odsłon: 166
W latach 60 i 70, kiedy o prawdziwej czekoladzie zwykli ludzie mogli tylko po...
Odsłon: 39
Składniki
cebule kroimy w drobną kostkę, podsmażamy na niewielkiej ilości oleju, gdy się zeszkli
dodajemy zmiażdżony czosnek, chwilę smażymy
dodajemy mięso mielone i dalej smażymy mieszając
po ok 10 minutach dodajemy passatę i całość gotujemy na małym ogniu ok 30 minut
gdy sos wyraźnie się zredukuje dodajemy sól pieprz i zioła prowansalskie mieszamy
BESZAMEL
masło rozpuszczamy, dodajemy mąkę-mieszamy żeby nie było grudek
dodajemy mleko ze śmietanką i gotujemy mieszając do zgęstnienia
doprawiamy solą, pieprzem i gałką muszkatołową
SKŁADANIE LAZANII
płatki makaronu moczymy w wodzie i układamy 6 sztuk na warstwę, smarujemy cienko beszamelem
na beszamel wykładamy sos mięsny, posypujemy startym serem-tak samo robimy kolejne warstwy
warstwy to makaron, beszamel, sos, ser, makaron, beszamel, sos, ser, makaron, beszamel, sos, ser, makaron,beszamel, ser
mamy mieć 4 warstwy makaronu
ostatnią warstwą ma być beszamel-posypujemy go serem albo mozarellą
Lazanię wstawiamy do nagrzanego do 170 stopni piekarnika grzanie góra-dół bez termoobiegu i pieczemy ok 35-40 minut
najlepiej się kroi gdy troszkę ostygnie
i gotowe, pyszne, sycące danie na obiad, aromatyczne
bardzo polecam i życzę smacznego