Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Zawsze doskonałe ciasto, puszysta budyniowa pianka w doskonałym kruchym cieście.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 58
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 143
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 58
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 143
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Składniki
Blacha 24 X 24 cm wyłożona papierem do pieczenia. Do sporej miski wsypać mąkę, proszek do pieczenia,cukier puder,żółtka,szczyptę soli,dodać pokrojoną margarynę i wymieszać mikserem. Masę przełożyć na podsypaną mąką stolnicę i zagnieść gładkie ciasto. Potem podzielić je na dwie części w proporcji 2:3,zwinąć w folię i włożyć do zamrażarki na około 30 minut. Po tym czasie większą część ciasta rozwałkować i wylepić spód blaszki. Piec w 180 C przez około 15 minut i przestudzić. Białka ubić na sztywną pianę dodając po koniec cukier puder, ciągle miksując wsypać najpierw budynie,a następnie wlać cienką stróżką olej. Powstałą piankę wyłożyć na podpieczony spód,wyrównać,na piance ułożyć rozmrożone jagody. Na wierzch zetrzeć na tarce o grubych oczkach pozostałe ciasto. Całość piec w 180 C około 35 -40 minut.