Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kawa w najbardziej orzeźwiającej wersji, idealna na ciepłe dni. Mocne espresso z tonikiem i pomarańczą - świetnie smakuje, dodaje energii i chłodzi.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 179
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 192
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2669
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1102
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 179
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 192
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2669
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1102
Składniki
Pomarańczę szorujemy i sparzamy. Kroimy na pół, będzie nam potrzeba tylko połówka. Kroimy 2 cieniutkie plasterki do dekoracji, z reszty wyciskamy sok. Do dwóch szklanek (najlepiej schłodzonych) wkładamy po kilka kostek lodu, wlewamy sok z pomarańczy i tonik. Teraz delikatnie, po łyżeczce nalewamy do każdej szklanki porcję espresso - dzięki temu kawa uzyska piękne warstwy. Podajemy od razu.