Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Oto najprostsza, ekspresowa sałatka na drugie śniadanie – wystarczy pokroić kilka składników, wrzucić do miski, zalać sosem – i gotowe. Taka sałatka to znacznie lepsza przekąska między śniadaniem i obiadem niż batonik. Możesz zjeść ją solo lub z kawałkiem pieczywa. Poniższy przepis to właściwie baza do sałatki. Dodaj do niej także np. czarne oliwki, kapary, pestki dyni. Dzięki temu smak będzie bogatszy, a sałatka jeszcze pożywniejsza.
Być może niektórzy z Was jeszcze pamiętają jak wyglądały i smakowały rogale j...
Odsłon: 6329
Soczysta pieczeń ze schabu świetnie komponuje się z ziemniaczkami z ziołowym...
Odsłon: 205
Być może niektórzy z Was jeszcze pamiętają jak wyglądały i smakowały rogale j...
Odsłon: 6329
Soczysta pieczeń ze schabu świetnie komponuje się z ziemniaczkami z ziołowym...
Odsłon: 205
Składniki
Rozdrobnij rukolę. Pokrój pomidor i ser w kostkę. Szynkę pokrój na plasterki (chyba, że została kupiona już pokrojona), a następnie w kostkę. Przełóż wszystkie składniki do miski.
Dodaj do miski dodatki do sałatki.
Połącz w osobnym naczyniu oliwę, sok z cytryny, przeciśnięty przez praskę czosnek, drobno posiekaną papryczkę i zioła. Dopraw solą i pieprzem. Dokładnie wymieszaj. Dodaj dressing do sałatki tuż przed podaniem.