Do góry

Newsy

"Coś dla ducha coś do brzucha"

"Coś dla ducha coś do brzucha" - takie hasło zachęcało wszystkich do wzięcia udziału w I Święcie Kiełbasy Lisieckiej. 24-25 września nad Zalewem Kryspinów odbyło się wyjątkowe wydarzenie na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Łasuchom oraz smakoszom niewątpliwie do gustu przypadły pyszne rarytasy wędliniarskie, które zaprezentowało Konsorcjum Produktów Kiełbasy Lisieckiej. Stoisko uginało się od różnego rodzaju smakołyków. Nie zabrakło także kramów z równie wybornymi produktami regionalnymi m.in. oscypkami, pierogami, chlebem, ciastami, miodem itd. oraz stoisk z rękodziełem.

Oprócz promocyjnych budek z degustacją, organizacje pozarządowe przeprowadziły zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci. Do zbiórki włączyły się: Stowarzyszenie "Sukces" w Jeziorzanach, oraz "Przyjazne Piekary", które przekazało obrazy na aukcję charytatywną. W ramach pomocy dzieciom zorganizowana została również loteria z wartościowymi nagrodami. Zbierane datki pomogą w leczeniu 12-letniego Szymona Marczyka z porażeniem mózgowym.

 

Piękna pogoda pozwoliła także na urozmaicenie imprezy licznymi atrakcjami. Niektórzy wybrali ekstremalny park linowy, ekscytujący zjazd zorbingiem, quady, przejazd motorówką lub niesamowity widok podczas lotu balonem. Wydarzeniu towarzyszył bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe, orkiestry dęte, grupy taneczne a wieczorem zagrał zespół KaraRockers. Finałem Święta była zabawa taneczna z cudownym zespołem Dekolt.

Zapraszamy Wszystkich na kolejną odsłonę wydarzenia za rok!

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń