Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Szpinak zawsze kojarzył mi się z koszmarem szkolnych stołówek. Mimo tego, że już od jakiegoś czasu nie chodzę do szkoły - przekonałam się do niego całkiem niedawno. Nie żałuję :)
Szybkie i smaczne placuszki bananowe z serkiem wiejskim, idealne na ciepłe śn...
Odsłon: 101237
Przepis na ciasto z malinami, które jest szybkie i proste w wykonaniu. Świetn...
Odsłon: 5777
Szybkie i smaczne placuszki bananowe z serkiem wiejskim, idealne na ciepłe śn...
Odsłon: 101237
Przepis na ciasto z malinami, które jest szybkie i proste w wykonaniu. Świetn...
Odsłon: 5777
Składniki
Mrożony szpinak wkładamy do garnka i zalewamy szklanką wody. Rozmrażamy na wolnym ogniu. Na oliwie z oliwek podsmażamy pokrojoną w kosteczkę cebulę i czosnek. Gdy się już zarumienią - wrzucamy do szpinaku i dusimy ok 10 min.
Śmietankę mieszamy z jajkiem i wlewamy do szpinaku, całość mieszamy i dusimy aż odparują płyny.
Tak przygotowanym farszem nadziewamy surowe cannelloni. Układamy je w naczyniu żaroodpornym posmarowanym wcześniej masłem.
Sos beszamelowy: Na patelni rozpuszczamy 4 łyżki masła, zdejmujemy z ognia i dosypujemy 4 łyżki mąki. Mieszamy aż powstanie gładka masa. Następnie dolewamy szklankę mleka, z powrotem wstawiamy na palnik i podgrzewamy do uzyskania jednolitej gęstej masy - ciągle mieszając. Dodajemy żółtko i połowę startego żółtego sera.
Cannelloni zalewamy beszamelem a wierzch posypujemy pozostałym startym serem żółtym.
Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 170 stopni ok 30-40 min. Potem piekarnik wyłączamy i pozostawiamy danie w piekarniku jeszcze na ok. 15 min.
Smacznego!