Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kopytka, zrobione z rozgniecionych, ugotowanych ziemniaków z mąką, bez użycia jajek. Polecam.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1943
Polecam.
Odsłon: 324
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1943
Polecam.
Odsłon: 324
Składniki
Gotujemy w osolonej wodzie ziemniaki, odlewamy z nich wodę, odparowujemy, studzimy. Ostudzone ziemniaki przeciskamy przez praskę, dodajemy mąkę i wyrabiamy ciasto. Z ciasta wałkujemy długie rolki i tniemy z nich kopytka. Gotowe kopytka wrzucamy do gotującej się wody. Gotujemy 3 minuty od momentu wypłynięcia kopytek na wierzch. Gotowe, ciepłe kopytka możemy podać z sosem lub okraszone skwarkami z cebulą. Smacznego !!!