Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
tort jest z tych cięższych i w sam raz pasuje na jesień bądź zimę, Ja każdy blat tortu posmarowałam czeko-śliwką, ale można użyć samych powideł śliwkowych
Ogórki w zalewie ketchupowej przygotowałam z przepisu SłodkoSłodka83 oto link...
Odsłon: 95
Prosty przepis na smaczne żeberka, które przygotowałam na obiad. Przepis łatw...
Odsłon: 130
Jeżeli jesteście fanami bazylii, musicie spróbować tego sosu! Za sprawą twaro...
Odsłon: 88
Meksykańskie tacos z mięsem mielonym to kolorowa, aromatyczna przekąska, któr...
Odsłon: 71
Ogórki w zalewie ketchupowej przygotowałam z przepisu SłodkoSłodka83 oto link...
Odsłon: 95
Prosty przepis na smaczne żeberka, które przygotowałam na obiad. Przepis łatw...
Odsłon: 130
Jeżeli jesteście fanami bazylii, musicie spróbować tego sosu! Za sprawą twaro...
Odsłon: 88
Meksykańskie tacos z mięsem mielonym to kolorowa, aromatyczna przekąska, któr...
Odsłon: 71
Składniki
ciasto: Tortownicę o średnicy 22cm wykładamy papierem (samo dno) Białka upijamy na sztywna pianę dodając stopniowo cukier. Następnie dodajemy po jednym żółtku. Mieszając już łyżką przesiewamy mąkę, kakao, proszek do pieczenia i budyń i delikatnie należy wmieszać. Ciasto przekładamy do tortownicy wyrównujemy i pieczemy około 30-35 minut w 170st. Wystudzony biszkopt przekrawamy na 2 blaty.
krem: Pokrojone śliwki zalewamy rumem i odstawiamy na co najmniej na 2 godziny. Odlewamy 3/4 szkl mleka, pozostałe mleko zagotowujemy z cukrem i posiekaną czekoladą. Mąki wsypujemy do garnuszka zalewamy mlekiem które zostawiliśmy; mieszamy. Gdy mleko się zagotuje wlewamy mieszankę i gotujemy budyń. Przykrywamy folią spożywczą i odstawiamy do całkowitego wystudzenia. W misce ucieramy masło na puch; dodajemy partiami budyń stale miksując. Na koniec dodajemy odsączone śliwki. Rumu który nam został z moczenia śliwek NIE WYLEWAMY!
Do rumu który został nam od moczenia śliwek nalewamy trochę herbaty i nasączamy częścią pierwszy blat biszkoptu. Smarujemy go 2-3 łyżkami czeko-śliwki; kładziemy tak około 3/4 kremu. Drugi blat smarujemy resztą czeko-śliwki. Kładziemy posmarowaną częścią do dołu i nasączamy.
Do małego garnuszka wlewamy śmietanę, podgrzewamy i doprowadzić do wrzenia. Dodajemy posiekaną czekoladę, odstawiamy na 2 minuty. Potem mieszamy do uzyskania gładkiego sosu czekoladowego. Polewę studzimy do temperatury pokojowej i polewamy ciasto. Wierzch dekorujemy pozostałym kremem. Cały torcik wkładamy najlepiej na całą noc do lodówki.