Najlepsze ciasta na lato - przepisy

W programie zostało tylko pięciu uczestników, kto tym razem nie poradzi sobie z konkurencją i będzie musiał odpaść z programu?

W ubiegłym tygodniu uczestnicy w konkurencji technicznej zostali podzieleni na dwie drużyny. Każda z nich miała za zadanie przygotować nietypowy wypiek według przepisu Krzysztofa Ilnickiego: roladę w roladzie. Grupa pierwsza piekła ciasto na biszkopcie kakaowym, a druga na biszkopcie maślanym. Najlepiej z tym trudnym zadaniem poradził sobie Marcin.

Sprawdź jak przygotować roladę. Kliknij >>

W drugiej konkurencji, adepci sztuki cukierniczej, musieli przygotować tort z dowcipem. Zasada była jedna, wypieki - miały być zaskakujące, niepowtarzalne i przyprawić jurorów o zachwyt! W podjęciu decyzji o tym, kto otrzyma miano Gwiazdy wypieków tygodnia pomagał Krzysztof Respondek z kabaretu RAK. Ostatecznie odcinek wygrała Anna, która oszołomiła wszystkich sowim pomysłem na tort. Z programem niestety pożegnała się Justyna.

Co wydarzy się w kolejnym odcinku?

Przed nami ćwierćfinałowe stracie w „Bake Off - Ale Ciacho!". W konkurencji technicznej najlepsi amatorzy cukiernictwa zmierzą się z przepisem na chleb autorstwa jurora Michała Brysia - niekwestionowanego mistrza w wypiekaniu chleba w Polsce. Do wypieku przygotują  też konfiturę z orzechami w karmelu.

W zadaniu autorskim uczestnicy postarają się zachwycić jurorów... sernikiem. W tej konkurencji ważną rolę odegra gość specjalny odcinka - aktorka Magdalena Stużyńska, która pomoże Krzysztofowi Ilnickiemu i Michałowi Brysiowi ocenić smak oraz wygląd słodkich wypieków. Nowy odcinek „Bake Off - Ale Ciacho!" już w niedzielę o 15:15 w TVP2.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
3
30 min
12
Przekąski Racuchy drożdżowe z jabłkiem jak u babci

Racuchy drożdżowe z jabłkiem jak u babci. Ten smak pamięta się zawsze. Wystar...

Odsłon: 5274

60 min
14
Dania główne Tatar z wędzonej ryby z "kawiorem" z ogórka

Szybkie i bardzo proste danie, niezwykle smaczne jako kolacja lub przekąska,...

Odsłon: 297

15 min
28