Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Bardzo delikatny, mięciutki, błyskawiczny, siostrzyczka i tym razem nie zawiodła. Doskonały na wypiek last minute, gorąco polecam :)) Przepis zmodyfikowałam na porcję wypieku na jedną keksówkę.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 78
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 154
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2640
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1077
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 78
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 154
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2640
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1077
Składniki
Masło ucieramy z cukrem na puszek, dodajemy miód, żółtka, miksujemy krótko. Potem wlewamy śmietanę, miksujemy do połączenia składników. Następnie wsypujemy mąkę z sodą, kakao, przyprawę do piernika, miksujemy do połączenia. Białka ubijamy na sztywno ze szczyptą soli, dodajemy do ciasta, mieszamy delikatnie łyżką. Na końcu wsypujemy bakalie i mieszamy. Keksówkę o wymiarach 12x20 cm wykładamy papierem do pieczenia, wlewamy ciasto, wyrównujemy powierzchnię. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pieczemy około 50 minut, do suchego patyczka (funkcja grzania góra-dół, bez termoobiegu, na środkowym poziomie). Studzimy na kratce, możemy przełożyć powidłami, dowolnie przystrajamy. Smacznego !