Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Coś lekkiego na obiad
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 145
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 171
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2652
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1085
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 145
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 171
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2652
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1085
Składniki
Polędwiczkę myjemy, osuszamy i kroimy na plastry i każdy plaster lekko rozpłaszczamy dłonią. Cebulę obieramy, kroimy w półplasterki, czosnek obieramy i każdy ząbek kroimy w cieniutkie plasterki lub jak lubicie :) Szparagi myjemy, suszymy, odłamujemy końcówki i obieramy jeśli są to grubsze szparagi, kroimy.
Rozgrzewamy olej na patelni, podsmażamy każdy kawałek polędwiczki - smażymy krótko max 1-2 min z każdej strony i zdejmujemy z patelni. Na patelnię, na której smażyliśmy polędwiczki, wylewamy wino, zagotowujemy, wrzucamy pokrojoną cebulkę i czosnek, dorzucamy gałązki tymianku, bazylię, pieprz i sól. Chwilkę razem gotujemy aż zmięknie cebulka, dorzucamy szparagi i dusimy około 3-5 min. Wlewamy śmietankę i po zagotowaniu wkładamy wcześniej podsmażoną polędwiczkę. Dusimy max 1-2 min i podajemy. Wybornie smakuje z ryżem :)
Smacznego :)