Desery Przepis na:
Przepisów i artykułów: 149 Ocena: 2397
Dodano: 21.06.2018
Odsłon: 44165
> 6 os. | 60 min | łatwe | tanie |
Mamy lenia, więc nie chce nam się iść po jajka. Bierzemy 2 albo 3, co mamy pod ręką. Oddzielamy białka od żółtek. Białka ubijamy na sztywno ze szczyptą soli, następnie dodajemy stopniowo cukier i ubijamy, aż piana będzie lśniąca. Wtedy dodajemy żółtka. Wszystkie razem. Miksujemy do połączenia białek z żółtkami.
Dodajemy mąkę, olej i aromat. Miksujemy na najniższych obrotach.
Wylewamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy w 180 stopniach około 15 minut. Sprawdzamy patyczkiem.
Studzimy albo nie, jak nam się chce. Jeśli mamy lenia, idziemy odpocząć, a w tym czasie studzimy biszkopt. Jeśli chcemy od razu robić dalej - to znaczy że nie mamy żadnego lenia i zróbmy sobie normalne ciasto :))
Gotujemy budyń według przepisu na opakowaniu.
Na ostudzone ciasto wykładamy pokrojone w byle jakie plasterki banany.
Na banany wylewamy ugotowany, jeszcze gorący budyń. Rozprowadzamy go po bananach, by tworzył mniej więcej równą warstwę.
Na gorący budyń wykładamy krakersy.
Studzimy ciasto przez przynajmniej 4h. Po ostudzeniu posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego!!!!
Na skróty
Komentarze do przepisu (4)

Dolcevita-in-my-kitchen 18 października 2018Zgłoś do usunięcia
Zapisuje przepis i serdecznie dziekuje. Mam nadzieje, ze nie bede za leniwa i ciasto zrobie :-)Odpowiedzi: 1 ▼
2 Kto głosował? | Odpowiedz

basiliana 21 czerwca 2018Zgłoś do usunięcia
Apetyczne i szybkie ciasto, fajny przepis. Odpowiedzi: 1 ▼5 Kto głosował? | Odpowiedz