Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1563
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 38
Delikatny, kremowy sernik na maślanym kruchym spodzie to klasyczny wypiek, kt...
Odsłon: 758
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1563
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 38
Delikatny, kremowy sernik na maślanym kruchym spodzie to klasyczny wypiek, kt...
Odsłon: 758
Składniki
Drożdże rozprowadzić w kilku łyżkach lekko ciepłego mleka i dodać szczyptę cukru,pół szklanki mąki zaparzyć szklanką goracego mleka i dokładnie rozetrzeć,gdy ciasto przestygnie wlać wyrośnięte drożdże ,wymieszać i ponownie odstawić do wyrosnięcia no ok. 30 minut.w tym czasie utrzeć żółtka z cukrem,pod koniec ucierania dodać olejek pomarańczowy;gdy ciasto już urośnie wlać żółtka ,wsypać pozostałą mąkę,sól ,wlać resztę ciepłego mleka i wszystko razem zagnieść gdy będzie odchodzić od ręki dodać roztopione masło i dokładnie wyrobić,odstawić do wyrośnięcia na ok. godzinę
Powidła przyprawic cynamonem i wsypac skórke pomarańczową.Gdy ciasto wyrośnie rozwałkować na placek,posmarować powidłami i zwinąć w rulon i włożyć do wysmarowanej tłuszczem waskiej formy.Piec godzinę w 175 stop.Z pozostałych białek robię pyszne beziki,przepis znajdziecie na mojej stronie.Życzę smacznego