Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Nadszedł ten czas tworzenia kompotów ! No i ja wybrałam z jabłek i cytrusów.. Dlaczego ? Bo uwielbiam kompot z jabłek. Stwierdziłam, że połączenie z orzeźwiającymi cytrusami sprawi, że to będzie coś wyjątkowego ! I tak się stało, najlepiej smakuje na gorąco, dzięki cynamonowi wspaniale rozgrzewa, co na zimowe wieczory, jakie nam towarzyszą jest najlepsze ! Mam nadzieję, że się skusicie i przygotujecie w domu taki sam i pochwalicie się co Wam wyszło. Najlepszym dodatkiem ( według mnie ) jest cytryna dodana tuż po nalaniu do szklanki kompotu. Nadaje jeszcze bardziej orzeźwionego smaku :)
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 61
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 145
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2632
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1070
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 61
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 145
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2632
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1070
Składniki
Jabłka razem ze skórką kroimy w kawałki i przekładamy do garnka. Dodajemy wcześniej wyszorowaną, pokrojoną w półplasterki pomarańczę. Do garnka wrzucamy cynamon, gałkę muszkatołową i goździki. Całość zalewamy wodą. Zagotowujemy na dużym ogniu, gdy kompot zacznie wrzeć zmniejszamy ogień, przykrywamy pokrywką i gotujemy jeszcze przez 2 godziny. Pod koniec gotowania dodajemy miód do smaku.