Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Dzieci, jak wiadomo, w przeważającej części lubią różnej maści placki. Moja Zosia nie jest tu wyjątkiem. Szczególną sympatią darzy placuszki bananowe, które przeważnie przygotowuję na mące jaglanej - ma bardzo fajny smak, który ciekawie komponuje się z bananami. Przepis nie zawiera glutenu, jajek, cukru, i jeśli zastąpimy jogurt jakimś mlekiem roślinnym (choćby kokosowym Alpro), a masło klarowane olejem kokosowym lub rzepakowym - uzyskamy równie smaczną wegańską wersję. Nie dodaję cukru do tych placuszków - i bez niego są całkiem słodkie :) Dodatkowo, takie śniadanie dla szkraba przygotujemy dosłownie w 10 minut :) P.S. Ja sama, jako osoba zdecydowanie dorosła, też lubię pożyczyć od córci takiego placuszka :)
Ziemniaki biedaka to bardzo prosty i tani przepis na pożywne danie. Tak przyg...
Odsłon: 6180
Przygotowanie grzybków marynowanych jest wyjątkowo proste i szybkie. W ten sp...
Odsłon: 9117
Bardzo łatwe danie. Tylko trzy składniki, a pychoty cały talerz.
Odsłon: 8670
Ziemniaki biedaka to bardzo prosty i tani przepis na pożywne danie. Tak przyg...
Odsłon: 6180
Przygotowanie grzybków marynowanych jest wyjątkowo proste i szybkie. W ten sp...
Odsłon: 9117
Bardzo łatwe danie. Tylko trzy składniki, a pychoty cały talerz.
Odsłon: 8670
Składniki
Do naczynia wrzucamy rozdrobnionego banana i jogurt.
Całość rozbijamy blenderem na gładką, jednolitą masę. Dodajemy mąkę oraz sodę/proszek. Mieszamy łyżką do połączenia składników.
Na patelni rozgrzewamy masło klarowane i nakładamy porcje ciasta łyżką. Ja smażyłam po jednym - użyłam dość małej patelni :) Smażymy z obu stron na złoty kolor. Podajemy na ciepło z dżemem i bananami. Smaczne, pożywne i szybkie śniadanie gotowe :) Zachwyt dziecka gratis :))) Smacznego!!!!