Do góry

Newsy

Tych dań nigdy nie zamawiaj w chińskiej restauracji

Wracasz późno do domu lub zapominasz zabrać ze sobą obiad do pracy. Wielu z nas w takiej sytuacji sięga po telefon, wykręcając numer do najbliższej chińskiej restauracji. Wertując menu takiego lokalu, warto mieć na uwadze, iż niektóre dania mogą być szczególnym zagrożeniem dla naszej sylwetki.

Fot. 123RF/Picsel

Geneza sztuki kulinarnej Chin ściśle związana jest z historią oraz warunkami klimatycznymi tego najludniejszego państwa w świecie. W kulturze chińskiej pożywienie nie tylko zaspokaja głód, ale jest wyrazem sztuki i pociąga za sobą głęboką symbolikę. Nic więc dziwnego, że kuchnia z tego zakątka świata zyskała w naszym kraju ogromną popularność. Różnego rodzaju azjatyckie bary szybkiej obsługi możemy spotkać niemal w każdym mieście, a serwowane przez nie dania stały się symbolem szybkich i łatwo dostępnych posiłków. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z potraw kupowanych w chińskich knajpach, mogą kryć w sobie zaskakującą ilość kalorii. Jeśli zdarza ci się zamawiać w nich jedzenie, zobacz, które potrawy powinieneś omijać szerokim łukiem w czasie diety.

1. Pomarańczowa wieprzowina

Zapowiada się bardzo apetycznie, nieprawdaż? Niestety, ta potrawa to prawdziwa pułapka dietetyczna. Chcąc przygotować to danie, należy usmażyć na głębokim tłuszczu opanierowane kawałki mięsa, a następnie obtoczyć je w słodkim sosie chili. Porcja tej potrawy może mieć blisko 60 gramów cukru i ponad 1000 kcal!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń