Podwieczorek w tradycji to lekki posiłek, na który jadało się zazwyczaj drobne przekąski, jak naleśniki, placuszki czy racuchy, bądź owoce. Podawało się też ciepłe napoje, różne herbatki, soki owocowe.
REKLAMA
W soboty i niedziele stanowił nienaruszalny punkt dnia, będący okazją do spokojnego porozmawiania przy herbatce, chwili relaksu czy spotkań sąsiedzko-towarzyskich. Dzisiaj być może jest to sposób na to, by zwolnić tempo i pocieszyć się chwilę, czyjąś obecnością.
Weź udział w konkursie i wygraj książkę!
Weź udział w konkursie i wygraj książkę!
Komentarze
Ostatnio komentowane przepisy
55
Dodatki
Pesto szparagowe
Szparagowe pesto jest boskie. Wyjątkowo smaczne. Może być smarowidłem do chle...
- Wielkanoc
- Boże Narodzenie
- Impreza
- Polska
- Włoska
- Śródziemnomorska
- Wegetariańskie
- Warzywa
- Szparagi
- Orzechy
- Przyprawy
- Dla zdrowia
Odsłon: 161
6
Ciasta
Suchard PRL-u, czyli blok czekoladowy
W latach 60 i 70, kiedy o prawdziwej czekoladzie zwykli ludzie mogli tylko po...
Odsłon: 29
1
REKLAMA